Meny 

 

Resultater

 Crufts 2014 Results

Best of breed

AUST CH LOUIEVILLE RED SKY, Dog

Owner:  MRS DRYSDALE

Bitch challenge certificate

RUS TERRIER CARDENAL LINDA LA REINA [ATC AQ02281RUS], Bitch

Owner:   MRS O & MRS E ALEKSASHINA & SINYAK

Reserve dog challenge certificate

LOUIEVILLE MAKING WAVES, Dog

Owner:  MRS W JOHNSTON

Reserve bitch challenge certificate

SAREDON DON'T STOP ME NOW, Bitch

Owner:  J & V & A AVERIS, MALZONI JNR & BARKER

Special Puppy - Dog

Entries: 5 Abs: 0          

1st             LOUIEVILLE MAKING WAVES(MRS W JOHNSTON)

2nd            BIG LADY¦S MICRO-INVADER [ATC AQ01754FIN](MISS A & MR B L KILSUND & HUNT)

3rd             SONORRA FIERY JACK(MR & M RS CONNELL)

Res             CADENHONG MIDNITE COMET(MR R K CARTWRIGHT)

VHC            ELLENSIDE ALLMOST LEGAL(MR F STONE)

Special Junior - Dog

Entries: 3 Abs: 1          

1st             BIG LADY'S MICRO-INTRUDER[ATC AR00236FIN] (MS P HJELM)

2nd            ELLENSIDE ALLMOST LEGAL(MR F STONE)

Post Graduate - Dog 

Entries: 4 Abs: 0          

1st             KINGFISHER VAN FOLINY HOME[ATC AP01136BEL] (MR R & MRS D DE MUNTER-UITERWIJK)

2nd            OREGILL SHADOW KISSED(MR B G K & MRS L M NIGHTINGALE)

3rd             LUBLE BOMERANG BARBEL AT MONSOONMOON(MRS S & MR D J M ROSS-JOHNSON)

Res             ELLENSIDE ALLMOST LEGAL(MR F STONE)

Limit - Dog

Entries: 2 Abs: 0          

1st             RUS TERRIER CARDENAL LARS[ATC AR00627RUS] ( E SINYAK)

2nd            ELLENSIDE ALLMOST LEGAL(MR F STONE)

Open - Dog

Entries: 2 Abs: 0          

1st             AUST CH LOUIEVILLE RED SKY(MRS DRYSDALE)

2nd            CH CHELINES HOT THING(MR J CANTY)

Good Citizen Dog Scheme - Dog

Entries: 1 Abs: 0          

1st             LUBLE BOMERANG BARBEL AT MONSOONMOON(MRS S & MR D J M ROSS-JOHNSON)

Special Junior - Bitch

Entries: 3 Abs: 1          

1st             RALPINA FOLLOW THE RAINBOW TO JELLIROLL(MRS D R & MRS E A V BURGOINE & WOODWARD)

2nd            CADENHONG'S CELTIC DREAMER(MRS A J E GALLETT)

Post Graduate - Bitch

Entries: 4 Abs: 1          

1st             STANSTEAD RED DEVIL(MISS M E WHITEHEAD)

2nd            ESKWYRE HUSTLE 'N' BUSTLE TO TURFLINDIE(MRS J E ROUGVIE)

3rd             ROBELROY RESEDA(MRS G DUHIG)

Limit - Bitch

Entries: 3 Abs: 0          

1st             RUS TERRIER CARDENAL LINDA LA REINA[ATC AQ02281RUS] ( MRS O & MRS E ALEKSASHINA & SINYAK)

2nd            KEBULAK SMOKE AND MIRRORS(MRS D RYAN)

3rd             ROBELROY LIKA(MRS E BALDWIN)

Open - Bitch

Entries: 7 Abs: 3          

1st             SAREDON DON'T STOP ME NOW(J & V & A AVERIS, MALZONI JNR & BARKER)

2nd            CH KEBULAK MOONDANCE(MS S SAVINI)

3rd             LOISLANE VAN FOLINY HOME[ATC AQ01751BEL] (MISS A & MR B L KILSUND & HUNT)

Res             CH MEGACANT EZ ON THE EYE(MR J CANTY)

 

Resultater fra Westminster i New York 2013



Best i Rasen Lakeland terrier ble USCH Larkspur Acadia Save Me A Spot
(Ch Northcote's No Doubt - Ch Larkspur Adadia October Sky) 
eier: A Barker, S Fraser & M Sacco

BIM ble USCH Hi-Kel Terrydale Fortune In My Eyes
(Ch Hi-Kel Terrydale Fortune Seeker - Ch Saredon For Your Eyes Only) 
eier: A Geremia, F Cashin & Terrydale kennels

øvrige  Klassevinnere:
USCH Sheffields's Damsel Of Irish Spirits
(Blackdale Reaction - Sheffield's Brass Tale Maiden) 
eiere: R & J McCarthy

USCH Nanhalls Koichi Hikel Terrydale
(Brocolitia Reality at Saredon - Ch Hilke TD Memoirs of a Geisha) 
eiere: W & B Bates

 

 

Resultater fra Int. show i Stockholm 11. desember 2011


 Dommer: P.Greenway, GB
(3 hanner+5 tisper)


 BIR: CH Chelines La Sakanesa (CH Chelines Txantxangorra - Chelines La-Baztanesa)


BIM: Big-Lady´s Micro-Alfred (CH Sonorra Spellcaster - CH Big Lady´s Micro-Violet

 

Restultater fra Europautstillingen Leeuwarden, Holland 1-4 september 2011:

1 september: BIR IT CH La Boheme - BIM Nujax Rising Sun at Saredon, 12 deltakene hunder

3 september:  BIR: Image van Foliny Home - BIM Nujax Rising Sun at Saredon  - 8 deltakende hunder

Hanner (1 september)

Intermediate class: Kebulak over the Moon

Åpen klasse:

1: Nujax Rising Sun at Saredon

2: Bamse-Brakars Amaretto

Champion klasse;

1: Let's go Aluzja

Veteran klasse:

Big Lady's Micro-Oliver

Tisper (1 september)

Junior klasse:

1: Big Lady's Micro-Allspice

2: Kurde Bele Aluzja

Åpen klasse:

1: Image van Foliny Home

2: Big Lady's Micri Yacinth

Champion klasse:

1: La Boheme

2: Nujax under the influence at Kebulak

3: Harter Fell's Dazzling Dutch Diva

Hanner (3 sept).
 
Nr 2  Kebulak Over The Moon
 
Nr 3  Mieth's Tommy
 
Alle Exellent.
 
Tisper (3 sept): 

Nr  2  Nujax Under the Influence at Kebulak
 
Nr  3  Mieth's Tenny
 
Alle Exellent.

 

Resultater fra Ransäter 29-30 og 31 juli:

Fredag 29.07.11: Bamse- Brakars Anemone, eier Marius Kjos

 Ex ellent,ck,cert,CACIB, BIR. 7 deltakere

 Lørdag 30.07.11 : Blackdale Ambitious, eier Turid Kock
Exellent, CK, Cert,  BIR - 6 deltakere

 Søndag 31.07.11: Bamse-Brakars Anemone

Excellent,ck,cert,CACIB,BIR - 6 deltakere

 

Her er noen resultater fra verdensutstillingen i Paris juni 2011:

Det var 44 påmeldte Lakeland terriere. Dommer for samtlige klasser var Mme Cuny Marie-France.

 Åpen klasse hanhund:

Nr. 1: Iron Van Foliny Home - Excellent CACS-CACIB

Nr. 2: Chelines Top Gun - Excellent RCACS

 

 Champion hanhund:

Nr. 1: Nujax Rising Sun at Saredon - Excellent - CACIB

Nr. 2: Rafingham Crackshot - Excellent

 

Junior Hanhund:

Nr. 1: Lady Windemere's Admiral - Excellent

Nr. 2: Owen Del Banaco - Excellent

 

Veteran hanhund:

Nr. 1: Big Lady's Micro-Oliver - Excellent

Nr. 2: Gosel Firefly - Excellent

 

Unghund Tispe:

Nr. 1: Schafell Pike's Iron Lady - Excellent

 

Junior Tispe:

Nr. 1: Lady Windermere's Angleface - Excellent

Nr. 2: Big Lady's Micro-Allspice - Excellent

 

Åpen Klasse Tispe:

Nr. 1: Image Can Foliny Home - Excellent CACS-RCCACIB

Nr. 2: Viktoria von der Nachweide - Excellent - RCACS

 

Champion klasse Tispe:

Nr. 1: La Boheme - Excellent - CACIB

Nr, 2: Nujax Under the Influence at Kebulak - Excellent

 

WESTMINSTERUTSTILLINGEN 2011

Årets Westminsterutstilling gikk av stabelen den 15 februar i New York og lokket til seg 7 deltagende Lakelandterrierchampions for å bli dømt av Mrs. Rosalind Karus Kramer. http://www.westminsterkennelclub.org/

Best i rasen ble Ch Hi-Kel Terrydale Fortune seeker (Ch Wyndam Aces high - Ch Ki-Kel Terrydale Molly Fortune)  og BIM ble GCH Thor-Kourt Kweetbt Torakeag (Ch Thor-Lours Keegan Kivibarne - Ch Thor -Kourt Tyra Taijthom) Et "Award of Merit" ble utdelt. Det gikk til hannen  GCH Tuscaroran Champ Luna (Chelines Su-Majestad - Christine Luna)

CRUFTS 2011

Det var 38 påmeldte Lakeland terrierere i år. Best i rasen ble tispen Rafingham Magic Storm (Ch. Sonorra Spellcaster - Lakeridge touch of Magic for Rafingham) . BIM ble Nujax My Way (Ch Saredon Sinatra - Chelines Sin-Duda). Dommer var Miss L.D. Graham.