Meny 

 

Resultater

 

Her ønsker vi å presentere resultater fra eksteriørutstillinger i Norge.

Vi håper at du/dere har anledning til å sende oss en e-post på l.m.dragsnes@online.no med resultater og gjerne et bilde.

 

                               NTK. 05 Juni. Drammen.

                                                       Dommer: Stuart Plane

           

              BIR                               UCH S N Mariss Kozirnoy Tuz

                                                 (Marland Imagination - Mariss Ubojnaja Sila)

                           Eier/oppdretter: Sv. Varchuk, Russland. Kath Firlova, Tjekkia.                                                                         C/O Peter van der Steen                                                              

                                                                       

 

 

                         BIM               NJV-11 N UCH Raglan Rosemary Smart                    

                                                                 (Melscot Heron At Raglan – Raglan Ruccola)

                                                     Eier: Gerd og Jarl Anthonisen, Oslo                                                                                                                                                                                                                                      

                                                    Oppdretter: Dan Ericsson, Sverige   

                                                                        

 

 

                             NKK. 04 Juni. Drammen.

                                                       Dommer: Rita McCary, Irland                             

                     

                        BIR                     UCH S N Mariss Kozirnoy Tuz

                                                 (Marland Imagination - Mariss Ubojnaja Sila)

                                              Eier/oppdretter: Sv. Varchuk, Russland. Kath Firlova, Tjekkia.

                                                                   C/O Peter van der Steen

 

                         BIM                     UCH Black Thistle Mary Bennet

                                                         (GBCH Millingford Northern Rock - Black Thistle Dorothy)

Eier/oppdretter: Lisa og Julie Hasselby 

                                                   

 

⭐️Jubileumsutstilling Show⭐️ 28 mai. Mule Varde 2016             Dommer: Mrs. Carol Annan. Storbritanna                     

                                                        

                   BIS                                 Mariss Kozirnoy Tuz

                                                 (Marland Imagination - Mariss Ubojnaja Sila)   

                                    Eier/oppdretter: Sv. Varchuk, Russland. Kath Firlova, Tjekkia.

                                                        C/O Peter van der Steen

 

                   BIM                         NJV-11 N UCH Raglan Rosemary Smart                    

                                                                 (Melscot Heron At Raglan – Raglan Ruccola)

                                                   Eier: Gerd og Jarl Anthonisen, Oslo                                                           

                                                     Oppdretter: Dan Ericsson, Sverige

     

              BIS Valp                          Of Stonegarth Butterscotch

                                         (Ch. I’m Strong Like A Storm Tikras Bildukas - Ch. Of Stonegarth Black Ruby)

                                                          Eier/ Oppdretter: Peter van der Steen

 

 

                 BIS Junior                 Dundee Future Vision 

                                              (Ch. Prosto Chudo Vladimir - Ch. Dundee She Controls)

                                             Eier/oppdretter: Christina og Roland Hüttner

 

                 BIM Junior                       Rivershot Caja

                                           (Ch. Sir Darnley´s Undercover Urchin - Rivershot Betzy)

                                                  Eier/oppdretter: Marianne Wessel

 

                BIS Unghund         N. JV´15 Black Horn’s Step Dancer 

                                                (Ch. Filisite Brash Kingly Step - Ch. Black Horn´s Sorceress)

                                                Eier/oppdretter: Gerd og Jarl Anthonisen

 

               BIM Unghund                   Tatler Third Dimension

                                              (Ch. Sir Darnley´s Windsor Wizard - Ch. Tatler Tickled Pink)

                                                    Eier: Barbro Andersen

                                                    Oppdretter: Peter Hewitt

   

              Åpen Klasse - Hannhund

                                1. Mariss Kozirnoy Tuz 

                              (Marland Imagination - Mariss Ubojnaja Sila)

                             2. Tatler Treasure Trove
                        (Ch. Dundee Royal Excellens - Pocket´s Rocket)
       

                                 3. Quite So Love and Luck 
                        (Ed Hardyof WildBriar - Quite So Black Rose)

 

                        

                 Åpen Klasse - Tispe

                         1. Black Horn’s Stella 

                 2. Pocket´s Rocket
                                              (Ch. Dundee Black Wood - Ch. Dundee So Explosive)

                                                                              3. Scanwayn’s Sana Beachscott                                                                                             

                                                                                            (Ch. Roskot´s Stilo - Scanwayn´s Sasha)

                                                                                           

 

                Championklasse - Hannhund

                                                              1. N SE UCH Sir Darnley´s Undercover Urchin 

                                                          (Ch. Dundee So Classic - Ch. Sir Darnley´s Rambling Ruby)
                   

                                                     2. Nordisk UCH Ayrzol Yatez 
                                                         (Ch. Millingford Northern Rock - Ch. Ayrzol Qimeluah)
 

                                                    3. N SE UCH, N.V´15, N.JV´14, Nord. JV´14

                                                        I’m Strong Like A Storm Tikras Bildukas
                                                          (Ch. Filippix I am Man in Action - Ch. Shiny Crazy Diamond Tikras Bildukas)

 

                                                           4. N UCH Scanwayn´s Sirius Black                                                                             

                                                             (Ch Roskot´s  Stilo - Scanwayn´s  Sasha)      

             

                   Championklasse - Tispe    

                                                     1. Nordisk UCH, NJV´11, NV´15 Raglan Rosemary Smart                                                     

                                                               (Ch. Melscot Heron at Taglan - Ch. Raglan Ruccola)

                                                     2 . SE UCH Dundee Especial Friend

                                                                (Ch.Tatuin Tentation - Ch. Dundee Extra Smart)
                       

                                                     3. N UCH Tatler Turnberry 

                                                               (Ch. Sir Darnley´s Undercover Urchin - Pocket´s Rocket)   

                                                     4.  N SE UCH Tatler Tickled Pink 

                                                                 (Ch. Dundee Royal Excellens - Pocket´s Rocket) 

 

                           Veteranklasse       

                                                       BIS      SE UCH Dundee Extra Smart

                                                            (Ch. So What Excalibur - Ch. Dundee Masquerade Flirt)
 

                                                   2.  N UCH Scanwayn’s Summer Dream
                                                          (Ch. Dundee Dark Forest -  Scanwayn´s Second Surprise)

 

                        Oppdretterklassen 

                                       BIS                            Kennel Tatler 

                                                                 Peter Hewitt.  

                                                                    Stathelle                                   

                                                          2.  Kennel Scanwayn´s

                                                                  Guri Aalerud

                                                                       Nesbru

                                                    

 

 

 

                                 NKK. 07. Mai. Ålesund

                                                  Dommer: Birgitta Hasselgren. Sverige

 

                    BIR                    NJV-11 N UCH Raglan Rosemary Smart                    

                                                                 (Melscot Heron At Raglan – Raglan Ruccola)

                                                     Eier: Gerd og Jarl Anthonisen, Oslo                                                           

                                                     Oppdretter: Dan Ericsson, Sverige

 

            Norsk Dobermann Klubb. 23. April. Letohallen

                                                      Dommer: Una Rigney. Irland

               

                  BIR                                 SE N UCH  Ayrzol Yatez

                                                   (GB CH Millingford Northern Rock  - DK CH Ayrzol Qimeluah)

                                                            Eier: Cille Jansholt, Drammen

                                         Oppretter: Lotte Frøkjær Knudsen og John Steffensen, Danmark  

 

 

                            NKK. 16. APRIL. BERGEN

                                          DOMMER: Francisco S.G. Janeiro

           

              BIR               C.I.B NORD UCH NORDV-14 DKV-14 Raglan Rocket Science   

                                                        (Melscot Heron At Raglan - Raglan Rival Queen S UCH)   

                                                             Eier : Anne K. Skår

                                                        Oppdretter: Dan Ericsson

               

                2.                                 N UCH Tatler Teacher´s Pet

                                                                   (Dundee Royal Excellence - Pocket´s Rocket)

                                                           Eier: Kristin Hansen Meagher

                                                       Oppdretter: Peter Hewitt, Stathelle 

                                                           

 

 

     Klubben for Gårds og fjellhunder, 26. mars        

                                  LETOHALLEN

                                                   DOMMER: Per Iversen, Norge

 

 BIR                                          Bullstation`s Kingly Crusader

                                                           (Filisite Brash Kingly Step - Bullstation's Blueberry)                                              

                                              Oppdretter: Rolf Dahl og Marius Kjos

                                                           

 

 BIM                                           Black Horn´s Step Dancer                                                                           

                                                     (CH Filiste Brash Kingly Step - CH Black Horn´s Sorceress)

                                                Eier/oppdretter: Gerd & Jarl Anthonisen                                                                

                                                                 

                  NKK, AGDER. 13. MARS. KRISTIANSAND

                                                   DOMMER: Phillip Greenway, GB

       

           BIR                                      Black Horn´s Step Dancer                                                                           

                                                     (CH Filiste Brash Kingly Step - CH Black Horn´s Sorceress)

                                                Eier/oppdretter: Gerd & Jarl Anthonisen               

                                                                 

 

              BIM                                        DK UCH   Ayrzol Xerxes

                                                              (Millingford Northern Rock - Dk UCH Ayrzol Perpetua)    

                                                   Eier: Anne Grete Andreasen, Danmark.

                                               Oppretter: Lotte Frøkjær Knudsen og John Steffensen, Danmark

 

               NTK, AGDER. 12. MARS. KRISTIANSAND  

                                                             DOMMER: P.A. Molony, Irland          

            

      BIS4 & BIR                    NJV-11 N UCH Raglan Rosemary Smart                    

                                                                 (Melscot Heron At Raglan – Raglan Ruccola)

                                                     Eier: Gerd og Jarl Anthonisen, Oslo

                                                     Oppdretter: Dan Ericsson, Sverige         

         

                

                         BIM                             N UCH Tatler Teacher´s Pet

                                                                   (Dundee Royal Excellence - Pocket´s Rocket)

                                                           Eier: Kristin Hansen Meagher

                                                       Oppdretter: Peter Hewitt, Stathelle 

                        NKK SHOW, BØ. 20. Mars TELEMARK

                                                      DOMMER: Sean Delmar              

         

                          BIR                                Kikombo Tecone

                                           (E C.I.B PL NL UCH Flippix I`m man of Action - Grace KellyTecono)                                                         

                                                                      Eier: Susan Grøne, Danmark

                                                    Oppdretter: Katarzyna Batura, Polen

 

                     BIM                              So Think von Tinsel

                                                        (Scotch Sprit von Tinsdal - Seal With Kiss von Tinsdal)

                                               Oppdretter: Gisela Gutschow, Tyskland

                                                     Eier: Susan Grøne, Danmark

                    

         

 

      Utstillinger 2015  

 

             Norsk Dobermann klub, 29 des. Letohallen

                                                     Dommer: Arne Foss, Norge                   

     

            BIR                            NJV-11 N UCH Raglan Rosemary Smart                    

                                                                 (Melscot Heron At Raglan – Raglan Ruccola)

                                                     Eier: Gerd og Jarl Anthonisen, Oslo

                                                     Oppdretter: Dan Ericsson, Sverige

                                                                   

       

             BIM                                      Tatler Third Dimension

                                                    (Ch. Sir Darnley`s Windsor Wizard - Ch Tatler Tickled Pink)

                                               Eier: Barbro Selsø Andersen, Porsgrunn

                                                 Oppdretter: Peter R. Hewitt, Stathelle.

                                                                       

                               NKK, 27 sept. Stavanger

                                                    Dommer: Manuel Loureiro Borges

       

              BIR                                     N UCH Tatler Teacher´s Pet

                                                                   (Dundee Royal Excellence - Pocket´s Rocket)

                                                         Eier: Kristin Hansen Meagher

                                                            Oppdretter: Peter Hewitt, Stathelle 

                                                                          

                               NTK, 26 sept. Stavanger 

                                                          Dommer: 

       

        BIS2 & BIR               C.I.B NORD UCH NORDV-14 DKV-14 Raglan Rocket Science 

                                                           (Melscot Heron At Raglan - Raglan Rival Queen S UCH)  

                                                                  Eier : Anne K. Skår

                                                               Oppdretter: Dan Ericsson

                                                     

                              NTK, 5 sept. Lillestrøm 

                                                             Dommer: Dan Ericsson

           BIR                     Nord UCH Nordv-12 CZCH INTCH Filisite Brash Kingly Step

                                                                  (Tamzin Mr. Prospector - Filisite Brash Veronika) 

                                                          Eier: Jane Hansen, Danmark

                                                     Oppdretter: Valentina Popova, Russland

                                                                           

            
          BIM                        CH RUS KOR MOLD CYP Juscot Royal Tsarina
                                              (NZ CH Ashget Royal Sterling - CH Juscot Free Spirit)

                                        Eier: Nadezhda Arzumanova & Svetlana Kovaleva, Russland
                                                
Oppdretter: Mrs. J Sargent, New Zealand

  

                  European Dog show, 4 sept. Lillestrøm.

                                                     Dommer: Liz Cartledge, England

     

            BIR            Nord UCH Nordv-12 CZCH INTCH Filisite Brash Kingly Step

                                                                  (Tamzin Mr. Prospector - Filisite Brash Veronika) 

                                                          Eier: Jane Hansen, Danmark
                                                    Oppdretter: Valentina Popova, Russland

                 

              BIM                                       Filiste Brash Variety Diamond

                                                                   (Filisite Brash Celebration - Filisite Brash Koh-I-Noor)

                                                      Eier/oppdretter: Valentina Popova, Russland       

                                                                                   

                   Norsk Myndeklubb, 2 aug. Nesbyen

                                                  Dommer: Harto Stockmari, Finland

           

                 BIG 1 & BIR          C.I.B NORD UCH NORDV-14 DKV-14 Raglan Rocket Science 

                                                           (Melscot Heron At Raglan - Raglan Rival Queen S UCH)  

                                                                  Eier : Anne K. Skår

                                                                Oppdretter: Dan Ericsson

           Norsk Tibetanske terrierklubb, 1 aug. Nesbyen

                                                      Dommer: Leni Finne, Finland

     

            BIG 1 & BIR          C.I.B NORD UCH NORDV-14 DKV-14 Raglan Rocket Science 

                                                           (Melscot Heron At Raglan - Raglan Rival Queen S UCH) 

                                                                  Eier : Anne K. Skår

                                                                Oppdretter: Dan Ericsson

                                                                   

            Moss og Omegn Hundeklubb, 25-26 juli. Moss

                                          Dommer: Luis Manuel Calado Catalon, Portugal 

     

            BIG3 & BIR                                      Ayrzol Yatez

                                                   (GB CH Millingford Northern Rock  - DK CH Ayrzol Qimeluah)

                                                            Eier: Cille Jansholt, Drammen

                                         Oppretter: Lotte Frøkjær Knudsen og John Steffensen, Danmark  

               

                      BIM                           Scanway`s Saturday Morning Star 

                                          (N SE UCH Sir Darnley`s Undercover Urchin -- N UCH NV-11-12 Fscanwayn`s Sisi)

                                                             Eier: Guri Hafsten Aalerud, Nesbru

                                                                      Oppdretter: Eier     

                                                                             

             

                     Lhasa Aspo Hundeklubb, 26 juli. Karmøy

                     Dommer:

         

       Big3 & BIR             C.I.B NORD UCH NORDV-14 DKV-14 Raglan Rocket Science

                                                              (Melscot Heron At Raglan - Raglan Rival Queen S UCH)

                                                                     Eier : Anne K. Skår

                                                                    Oppdretter: Dan Ericsson    

               

                Karmøy Hundeklubb, 25 juli. Karmøy

                                 Dommer:

       

         Big2 & BIR                                  Raglan King´s Ransom

                                               ( C.I.B NORD UCH NORDV-14 DKV-14 Raglan Rocket Science - Tamzin Annabelle)                                           

                                                                 Eier: Anne Skår

                                                          Oppdretter: Dan Ericsson              

                               

                                    NKK, 21 juni. Tromsø

                Dommer: Arne Foss, Norge & Margret Møller-Sieber, Tyskland

 

BIG2 & BIR:  JEW-2014, Ju/ Ch Rus, Cz, Club, Ch Rus, Club, RKF FILISITE BRASH TATTO BY SPIRIT

(Int. CH, J WW 2012, Interra Winner 2012 Juscot All Black Spirit -Int. Lt. Rus. J Bel. JLT CH  Filisite Long kiss Goodnight)  

                                                Eier:  Anna Kirianova, Murmansk, Russia 

                                                      Oppdretter: Valentina Popova, Russia 

                                                                        

                                 NKK, 13 juni. Kirkenes

                                                       Dommer: Nina Karlsdotter, Sverige    

 

BIS & BIR:       JEW-2014, Ju/ Ch Rus, Cz, Club, Ch Rus, Club, RKF FILISITE BRASH TATTO BY SPIRIT

        (Int. CH, J WW 2012, Interra Winner 2012 Juscot All Black Spirit - Int. Lt. Rus. J Bel. JLT CH  Filisite Long kiss Goodnight)                                         

                                                Eier:  Anna Kirianova, Murmansk, Russia 

                                                         Oppdretter: Valentina Popova, Russia

                                                                                    

                                NKK, 7 juni. Drammen

                                                          Dommer: Yvonne Carnon

 

BIR:                                   I’M STRONG LIKE A STORM TIKRAS BILDUKAS

                                        ( CH Filippix Iam Man in Action - CH Shiny Crazy Diamond Tikras Bildukas)

                                               Eier: Peter van der Steen & Mr & Mrs. Sadovsky, Sverige

                                                                     Oppdretter: Jurate Butkiene

                                                                         

BIM:                                         NJV-11 N UCH Raglan Rosemary Smart                    

                                                                 (Melscot Heron At Raglan – Raglan Ruccola)

                                                                    Eier: Gerd og Jarl Anthonisen, Oslo

                                                                    Oppdretter: Dan Ericsson, Sverige

                                                                       

                                   

                                NTK, 6 juni. Drammen.

                                                  Dommer: Anna-Lena Munkvall

 

BIR:                                             N UCH Tatler Turnberry

                                           (CH Sir Darnley's Undercover Urchin x Pocket's Rocket)

                                                                             Eier: Peter Hewitt

                                                                             Oppdretter: Eier

                                                                     

BIM:                                N SE UCH NV-10 Pockets`s Archie McDonald

                               (INT NORD UCH NORDDV-07 SV-08 Dundee Black Wood -- N UCH SE UCH Dundee So Explovsive)

                                                  Eier: Cille Jansholt, Drammen

                                             Oppdretter: Gerd Elin Bøe, Sandefjord

                                           

                                              

               

                   Norsk papillon & phalene klubb, Orre 31. mai.

                                                    Dommer: Jose Montero Vidal. Spania

          

             BIR                       C.I.B NORD UCH NORDV-14 DKV-14 Raglan Rocket Science

                                               (Melscot Heron At Raglan - Raglan Rival Queen S UCH)
                                                                         Eier : Anne K. Skår
                                                                      Oppdretter: Dan Ericsson
 

                   Open Show, 30 mai. Mule Varde 2015.

                                                       Dommer: Robert Becquet

     

 BIS:                                                N SE UCH TATLER TICKLED PINK

                                                            (S N CH Dundee Royal Excellens - Pocket´s Rocket)

                                                                        Eier/ oppdretter: Peter R. Hewitt

                                                             

                                          

 BIM:                                  

                                                    TATLER TREASURE TROVE

                                                      (S N CH Dundee Royal Excellens - Pocket´s Rocket)                                                                                               

                                                                       Eier: Eva Fagerli Sæthren

                                                                       oppdretter: Peter R. Hewitt

                                                               

 

BIS JUNIOR:

                                                 Black Horn´s Step Dancer

                                       (CH Filiste Brash Kingly Step - CH Black Horn´s Sorceress)

                                                    Eier/oppdretter: Gerd & Jarl Anthonisen

                                                         

 BIS UNGHUND:

                                          I’M STRONG LIKE A STORM TIKRAS BILDUKAS

                            ( CH Filippix Iam Man in Action - CH Shiny Crazy Diamond Tikras Bildukas)

                                               Eier: Peter van der Steen & Mr & Mrs. Sadovsky, Sverige

                                                            Oppdretter: Jurate Butkiene

                                                       

 BIS VETERAN:

                                                     SCANWAYN’S SUMMER DREAM

                                     (N S WWW Dundee Black Forest  - N UCH Scanwayn´s Second Suprise)

                                                               Eier: Tone Nordmark Sudenius

                                                             Oppdretter: Guri Hafsten Aalerud

                                                               

BESTE AVLSKLASSE:

                                                          KENNEL TATLER (Pocket´s Rocket)

                               

 

 BESTE OPPDRETTER:

                                                                     KENNEL TATLER

                          

KOM-SOM-DU-ER-KLASSE TISPE:

                                                   BLACKHORN´S SWEETBRIER

                                                       (Seedwee´s Rock Around The Moon - Raglan Rosemary Smart)

                                                                              Eier: Hilde Blom Nilsen

                                                                     Oppdretter: Gerd & Jarl Anthonisen

                                                                   

 

BESTE HANNUNDSKLASSE:

1. TATLER TREASURE TROVE

2. SIR DARNLEY’S UNDERCOVER URCHIN

3. I’M STRONG LIKE A STORM TIKRAS BILDUKAS

4. TATLER TEACHER´S PET

 

BESTE TISPEKLASSE:

1. TATLER TICKLED PINK

2. TATLER TURNBERRY

3. DUNDEE ESPECIAL FRIEND

4. SCANWAYN´S SATURDAY MORNING STAR

 

                   Sør Rogaland Brukshundklubb, Orre 30 mai.

                                                       Dommer: Rafael Alcrudo Malo, Spania.

          

         BIG 3 & BIR                C.I.B NORD UCH NORDV-14 DKV-14 Raglan Rocket Science 

                                                (Melscot Heron At Raglan - Raglan Rival Queen S UCH)
                                                                          Eier : Anne K. Skår
                                                                      Oppdretter: Dan Ericsson
 

                     

                           

                                   NKK, 10 mai. Ålesund

                                   Dommer: Dr. Andreas Schemel, Østerrike

         

           BIR:                    C.I.B NORD UCH NORDV-14 DKV-14 Raglan Rocket Science 

                                                                  (Melscot Heron At Raglan - Raglan Rival Queen S UCH)
                                                                     Eier : Anne K. Skår
                                                               Oppdretter: Dan Ericsson
 
                                                                    

 

Norsk Berner Sennen Hundeklubb. 26.04. Letohallen

                                                   Dommer: Svante Frisk, Sverige

                     

      BIG 3 & BIR:                   NJV-11 N UCH Raglan Rosemary Smart                                      

                                                          (Melscot Heron At Raglan – Raglan Ruccola)

                                                Eier: Gerd og Jarl Anthonisen, Oslo

                                                Oppdretter: Dan Ericsson, Sverige

                                                                

               

          BIM:                                     Roskot`s Fred Ric Vermont

                                      ( ES CH SE UCH Tatuin Tentation - SE UCH ROSKOT´S CARRINE WILLEN)

                                                      Eier: Jane Quanvik Rønning

                                                   Oppdretter: Monica Rosendahl

                                                      

 

Norsk Berner Sennen Hundeklubb. 25.04. Letohallen

                                                     Dommer:

                     

                  BIR:                    NJV-11 N UCH Raglan Rosemary Smart                                     

                                                          (Melscot Heron At Raglan – Raglan Ruccola)

                                                Eier: Gerd og Jarl Anthonisen, Oslo

                                                Oppdretter: Dan Ericsson, Sverige

                                                          

 

                             NKK. 12. April. Bergen

                                          Dommer: Michael Forte, Irland

         

                BIR:                             Raglan King´s Ransom

                              ( C.I.B NORD UCH NORDV-14 DKV-14 Raglan Rocket Science - Tamzin Annabelle)                                           

                                                                       Eier: Anne Skår

                                                                Oppdretter: Dan Ericsson

                                                     

                   NTK, Agder. 15. Mars. Kristiansand

                                                           Dommer: Cathy Delmar 

       

        BIR:                                    I´m Strong Like A Storm Tikrasbildu 

                                                 (Flippix I´m Man of Action - Shiny Crazy Diamond Tikras Bitkiene) 

                                                          Eier: Peter von der Steen

                                                         Oppdretter: Jurat Butkiene

                                                            

        BIM:                                 SE N UCH Of Stonegarth Black Tulip    

                                        (Ch Ashgate three pennymoon - Ch perhaps sex on the edge)      

                                                       Eier: Peter von der Steen

                                                           Oppdretter: Eier            

                                                         

                  NKK, Agder. 14. Mars. Kristiansand  

                                                                Dommer: J. Butikiene           

       

          BIR:                        SE N UCH Of Stonegarth Black Tulip

                                (Ch Ashgate three pennymoon - Ch perhaps sex on the edge)         

                                              Eier: Peter von der Steen

                                                      Oppdretter: Eier  

                                             

                 Nordhordaland Hundeklubb, 28 feb. Knarvik

                                                  Dommer: Anette Bystrup, Danmark

         

            BIR: 

                                                       Raglan Kings Ransom  
                   
                             ( C.I.B NORD UCH NORDV-14 DKV-14 Raglan Rocket Science - Tamzin Annabelle)
                                                                          Eier:  Anne K. Skår
                                                                      Oppdretter: Dan Ericsson
                                                                                     
                                                                 

                     

                        NKK show, Bø. 21. feb. Telemark

                                                      Dommer: Elfriede Heidecker              

         

          BIR:                           N SE UCH Sir Darnley´s Undercover Urchin. 

                                  (DBSG Dundee So Classic  - NLDK LUCH Sir Darnley`s Rambling Ruby)

                                             Eier Peter R. Hewitt, Stathelle 

                                  Oppdretter: Maren Bichel-Schnock, Tyskland        

                                                           

             

              BIM:                                   N UCH Tatler Turnberry

                                                     (CH Sir Darnley's Undercover Urchin x Pocket's Rocket)

                                                                             Eier: Peter Hewitt

                                                                             Oppdretter: Eier

                                                                                   

                       Ø-E-V hundeklubb, 15 feb. Etne   

                                                      Dommer: Svante Frisk, Sverige

          BIG 2 & BIR:                   

                                      C.I.B NORD UCH NORDV-14 DKV-14 Raglan Rocket Science 
                                                           
                                                           (Melscot Heron At Raglan - Raglan Rival Queen S UCH)
                                                                                    Eier : Anne K. Skår
                                                                               Oppdretter: Dan Ericsson

                                                         

                                                  

Sandefjord Hundeklub, 17. jan. Skjærgårdshallen

                                       Dommer: Anne Tove Strande           Antall påmeldt 4:

         

              BIR:                                        Danskots Spike Jones 

                                                               (So What Wilson - Danskots Nothing Compares)

                                                                               Eier: Lillian Lleton, Danmark

                                                                                Oppdretter: Eier

                                                               

               BIM:                                   N UCH Tatler Turnberry

                                                     (CH Sir Darnley's Undercover Urchin x Pocket's Rocket)

                                                                             Eier: Peter Hewitt

                                                                             Oppdretter: Eier

                                                                  
 

       

 

     Tønsberg Hundeklub, 18. jan. Skjærgårdshallen

                  Dommer: Svein Bjarne Helgelsen              Antall påmeldt: 3

                    BIR:                 

                                                                Danskots Spike Jones 

                                                               (So What Wilson - Danskots Nothing Compares)

                                                                               Eier: Lillian Lleton

                                                                                Oppdretter: Eier

                                                                  

                     BIM:

                                                                N UCH Tatler Turnberry

                                              (CH Sir Darnley's Undercover Urchin x Pocket's Rocket)

                                                                              Eier: Peter Hewitt

                                                                              Oppdretter: Eier

                                                 

                     Utstillinger 2014   

 

 

               Norsk Dobermann Klub, 29. des. Letohallen

                                            Dommer: Tanjana Urek & Svein Bjarne Helgesen

 

  BIG4 & BIR:           N SE UCH Sir Darnley´s Undercover Urchin. 

                                  (DBSG Dundee So Classic  - NLDK LUCH Sir Darnley`s Rambling Ruby)

                                             Eier Peter R. Hewitt, Stathelle

                                  Oppdretter: Maren Bichel-Schnock, Tyskland                        

                                                     

                       Dogs4all, 16. nov. Lillestrøm

                                                  Dommer: Adrian Landarter, Uruguay

   

      BIR:                                           Nord UCH Raglan Rocket Science

                                           (Melscot Heron at Raglan  -- S UCH Raglan Rival Queen)

                                                          Eier: Anne Karin Skår, Haugesund.

                                                            Oppdretter: Dan Ericsson, Sverige

 

                       Dogs4all, 14. nov. Lillestrøm

                                                  Dommer: Jim Byrnes, Irland

          

          BIR:                                       N UCH Warscot´s Eachann

                                       (INT HU PI FIN UCH N UCH Little Kiss Forbuenosdiasterralite - N UCH  So What Browbeat Bea)

                                                                            Eier: Lene Cecilie Ugland

                                                                               Oppdretter: Liv Lunder

 

       Fitjar - Stord Hundeklubb, 9. nov. Stord

                                                  Dommer: Maija Makinen, Finnland

                         

          BIG2 & BIR:                                  N UCH Warscot´s Eachann

                                       (INT HU PI FIN UCH N UCH Little Kiss Forbuenosdiasterralite - N UCH  So What Browbeat Bea)

                                                                            Eier: Lene Cecilie Ugland

                                                                               Oppdretter: Liv Lunder

                                                           

        Norsk Dalmatiner Klubb, 26. okt. Letohallen

                                                  Dommer: Wenche Eikeseth

 

BIG2 & BIR:                 NORD UCH NORD V-12 KBHV-13 Ayrzol Utibe                                                                    (Ayrzole Kryptonite - Eastman's Rive Gauche)  

Eier: Cille Jansholt, Drammen

 Oppretter: Lotte Frøkjær Knudsen og John Steffensen, Danmark

                                                                     

     

     Norsk Terrier Klubb, 14. sept 2014, Orrstadhallen 

                                                   Dommer: George Schogol

               

          BIS & BIR:                                      N UCH Warscot´s Eachann

                                       (INT HU PI FIN UCH N UCH Little Kiss Forbuenosdiasterralite - N UCH  So What Browbeat Bea)

                                                                            Eier: Lene Cecilie Ugland

                                                                               Oppdretter: Liv Lunder

                                                             

 

                Norsk Kennel Klubb, 13. sept 2014, Orre 

                                       Dommer: Gertrud Hagström

                    

                BIS3 & BIR:                             Perhaps Sex on the Edge         

                       (FR FIN INT UCH Ashenberry Sparks Fly to Champernoune - UCH Filisite brash Amberly Cap a Pie Perhaps)                                                                                                     

                                                               Eier: Peter van der Steen. Sverige

                                                           Oppdretter: Velli Pekka Kumpumakki

                                                               

                       

                Norsk Kennel klubb, 17. august 2014, Bjerke

                                                           Dommer:   Guy Jeavons                     

               

    BIG4 & BIR:               NORD UCH NORD V-12 KBHV-13 Ayrzol Utibe                                                                         (Ayrzole Kryptonite - Eastman's Rive Gauche)  

Eier: Cille Jansholt, Drammen

 Oppretter: Lotte Frøkjær Knudsen og John Steffensen, Danmark

 

     

 Karmøy Hundeklubb, 26. juli 2014, Skudenshavn

                                         Dommer:                            

                         

                      BIR:                                           Warscot`s Eachann  

                                   (INT HU PI FIN UCH N UCH Little Kiss Forbuenosdiasterralite - N UCH  So What Browbeat Bea)

                                                                      Eier: Lene Cecilie Ugland

                                                                      Oppdretter: Liv Lunder

                                                                           

Norsk Terrier Klub, Terrierspesial, 31. mai 2014,      Mjøndalshallen                   

                                                  Dommer: Jan-Erik Ek, Sverige                    

               

                     BIR:                              Of Stonegarth Black Ruby

                                           (S N FIN DK UCH Dundee Sparkling Ruby - Perhaps Sex on the Edge)

                                                                 Eier: Peter van der Steen, Sverige

                                                                              Oppdretter: Eier

                                                             

 

                           BIM:                             N UCH Scanwayn´s Sirius Black

                                                    (SE N UCH Roskots Stilo - N UCH Scanwayn´s Sasha)

                                                              Eier: Karen Heitmann Mathisen, Røyken

                                                            Oppdretter: Guri Hafsten Aalerud, Nesbru

                                                             

 

             Norsk Kennel Klubb - Drammen, 1 juni

                                                   Dommer: Lisbeth Campbell

             

              BIR:              NORD UCH NORD V-12 KBHV-13 Ayrzol Utibe 

                                                 (Ayrzole Kryptonite - Eastman's Rive Gauche)

                                                            Eier: Cille Jansholt, Drammen

                                            Oppdretter: Lotte Frøkjær og John Steffensen, Danmark             

                                                        

                  BIM:                              Ayrzol Yatez

                                      (GB CH Millingford Northern Rock  - DK CH Ayrzol Qimeluah)

                                                      Eier: Cille Jansholt, Drammen

                                   Oppretter: Lotte Frøkjær Knudsen og John Steffensen, Danmark  

                                                                       

                     

                Open Show  Mule Varde, 24 mai 2014

                                         Dommer: Veli-Pekka Kumpumäki, Finnland

                   

                 BIS:                     N SE UCH Dundee So Explosive

                              (INT  NORD GB UCH So What Excalibur -- S UCH Dundee Masquerade Flirt)

                                            Eier: Gerd Elin Bøe, Sandefjord  

                                     Oppdretter: Christina Hüttner, Borås, Sverige

                                                

                          

                          BIM:         N SE UCH NV-10 Pockets`s Archie McDonald

                               (INT NORD UCH NORDDV-07 SV-08 Dundee Black Wood -- N UCH SE UCH Dundee So Explovsive)

                                                  Eier: Cille Jansholt, Drammen

                                             Oppdretter: Gerd Elin Bøe, Sandefjord

                                                                 

                   

                           BIS Valp:                 Dundee Especial Friend

                                          (ESCH SEUCH Tatuin Tentation -- SE UCH NUCH Dundee Extra Smart)

                                                     Eier: Christina Hüttner, Borås, Sverige

                                                                 Oppdretter: Eier

                                                                 

                    

                            BIS JUNIOR:       Scanway`s Saterday Morning Star 

                                          (N SE UCH Sir Darnley`s Undercover Urchin -- N UCH NV-11-12 Fscanwayn`s Sisi)

                                                             Eier: Guri Hafsten Aalerud, Nesbru

                                                                       Oppdretter: Eier

                                                                               

                       

                         BIS UNGHUND:                Tatler Turnberry

                                                    (N SE UCH Sir Darnley`s Undercover Urchin -- Pocker`s Rocket)

                                                              Eier: Peter R. Hewitt, Stathelle

                                                                       Oppdretter: Eier

                                                                              

                               

                        BIS VETERAN:  SE UCH DK UCH SV-08 Dundee Masquerade Flirt   

                                                   (NORD UCH INT UCH Dundee Cool Trooper -- SE UCH Dundee Diva Grande)

                                                                     Eier: Christina Hüttner, Borås, Sverige

                                                                              Oppdretter: Eier

                                                                                  

                   

                    BESTE HANNHUND:

                            1. N UCH NV-10 Pocket`s Archie McDonald.       Eier: Cille Jansholt, Drammen

                                                                                                      Oppdretter:Gerd Elin Bøe, Sandfjord 

                                   2. N SE UCH Sir Darnley´s Undercover Urchin. Eier Peter R. Hewitt, Stathelle                            

                                                                                                Oppdretter: Maren Bichel.Schnock, Tyskland

                                    3. Tatler Teacher´s Pet.                           Eier: Kristin Hansen Meagher, Stavanger

                                                                                                 Oppdretter: Peter R. Hewitt, Stathelle

                                     4. Scanwayn´s Sirius Black.                   Eier: Karen Heitmann Mathisen, Røyken

                                                                                                  Oppdretter: Guri Hafsten Aalerud, Nesbru

 

                         BESTE TISPE:

                                1.  N SE UCH Dundee So Explovsive.            Eier: Gerd Elin Bøe, Sandefjord

                                                                                            Oppdretter: Christina Hüttner, Borås, Sverige

                                 2. Tatler Turnburry.                                     Eier: Peter R. Hewitt, Stathelle 

                                                                                                                Oppdretter: Eier

                                 3. Dundee Forever Faitful.                           Eier: Christina Hüttner, Borås, Sverige

                                                                                                                 Oppdretter: Eier

                                 4. Scanway´s Saturday Morning Star.       Eier: Guri Hafsten Aalerud, Nesbru

                                                                                                                  Oppdretter: Eier

 

            Norsk Kennel Klub - Bergen, 5 - 6. april 

                                              Dommer: Henrik Johansson, Sverige                                                    

                                               

                                                Nord UCH Raglan Rocket Science

                                     (Melscot Heron at Raglan  -- S UCH Raglan Rival Queen)

                                              Eier: Anne Karin Skår, Haugesund.

                                              Oppdretter: Dan Ericsson, Sverige

                                                  

 

            Norsk Kennel Klub - Kristiansand, 16. mars

                                           Dommer: Veli-Pekka Kumpumäki                             

                                 

                                  NORD UCH NORD V-12 KBHV-13 Ayrzol Utibe

                                      (Ayrzole Kryptonite - Eastman's Rive Gauche)

                                               Eier: Cille Jansholt, Drammen

                                Oppdretter: Lotte Frøkjær og John Steffensen, Danmark

                                                        

       

 Norsk Terrier Klub Agder's Utstilling Odderøyhallen, Kr.sand. 15 mars 2014.                            

                                                 Dommer: Cindy Petterson      

                                                    

                                      N UCH SE CH Dundee So Explosive 

                          (Int. Ch So What Excalibur  -  Ch Dundee Masquerade Flirt)

                                               Eier: Gerd Elin Bøe, Sandefjord

                                          Oppdretter: Christina Húttner, Sverige

 

                                                       

 

Dorthe ble BIR på Exporama, 8. februar 2014

SCANWAY'S SCAPPEL
(CH Little Kiss Forbuenosdiasterraalite x CH Scanwayn's Sasha)

Eier/Oppdretter: Guri Aalerud


TATLER TURNBERRY

Berry ble BIG i Skjærgårdshallen, 19. januar 2014

 

TATLER TURNBERRY
(CH Sir Darnley's Undercover Urchin x Pocket's Rocket)

 

Eier/Oppdretter: Peter Hewitt