Meny 

 

FRA UTSTILLINGSRINGEN 2007-2008

 

Resultater 2008

 

Letohallen 29.12.08

Dommer: Johan J. Juslin

BIR, Cert: Lucky Jack Cam

Monica Berg og Thor Inge Bakke / Lucky Jack

 

BIM, Cert: Kjærlighetens

Linn Kristin Enget / Showsilk

 

Valpeshow:

 

BIR-valp, BIG2-valp: Saltisgårdens Main Man

Hans-Ole og Eirin

 

BIM-valp: Kjennekrokens Rosemount Rose

Ann-Mari Hagen

 

NKK-Hamar, Norsk vinner, 22.11.08

Dommer: Keith Lovell

 

BIR, NV 08: Raaw Ambition

kennel Raaw / Sverige

 

BIM, NV 08: Brøsings Jack Back to Basic

Annika Northon / Sverige

 

Orkdal Hundeklubb 08.11.08

Dommer: Colette Muldoon

 

BIR CK og Cert: Terry Wawe's Hit From Heaven

 

BIM CK og Cert: Rascalee JR Suki

Ida Eggen / Russellyard

 

 

Valpeshow

Dommer Anita Stensheim

 

BIR-valp: Terrywave`s Benefit Called Ben.

Nina og Ole A.Winje/Terrywave

 

BIM-valp: Mrs.Bucket Av Rivillein.

Merethe Boneng/Heierås

 

Kongsberg hundeklubb, Kongshallen 08.11.08

Dommer: Maja Korosec

 

BIR CK: Saltisgårdens Check Raise (Fikk championatet)

Torill Langø

 

 

BIM CK Cert: Jarnee/JR Just Red Gum

Inger-Lise Teigland og Ida Trudvang / Knøtteliten

 

 

Valpeshow:

BIR og BIG4-valp:Gladfotens Lille Bebi

Line Bygland / Gladfoten

 

 

BIM-valp: Akilles

Mette Thomasrud

 

Letohallen på søndag 26.10.08

 

 

BIR: Whistlewoods Good News (Fikk championatet)

Frida Kristin Hansen

 

BIM: Vitsuddens Maggi

 

Norsk Miniatyrhundklubb, Letohallen, 25.10.08

Dommer: Michael Forte. Irland

 

BIR: Asthorrys Kruse Knallkul

Ida Christine Roos

 

BIM: King Bassie's Fairy Woods

Ida Trudvang og Inger-Lise Teigland / Knøtteliten

 

Valpeshow

Dommer: Aud Fossum, Norge

 

 

BIR-valp: Gladfotens Lille Bebi

Line Bygland / Gladfoten

 

BIM-valp: Knøttelitens Salty Liquorice

Stine Wold Phillippi og Inger-Lise Teigland / Knøtteliten

 

NKK Tromsø 19.10.08

Dommer: Paula Heikkinen-Lehkonen, Finland

 

 

BIR og BIG2: Dorte-Martina Tik Tik, (tok championatet)

Siw L.Aastrøm Lorentzen / Our Sweetheart

 

BIM: Little Bloopers Buddy Blue,(tok championatet)

Kari Anne Lundberg, Kennel Kawamo

 

3 nye utstillingschampion

Fra venstre:

Little Bloopers Rainbow Brite, Little Bloopers Buddy Blue, Dorte-Martina Tik Tik

 

Tromsø Hundeklubb 18.10.08

Dommer Seamus Oates

 

BIR: Bushwack's Jack Jambo

Bente F. Strand/Kennel Smackjack

 

BIM: Little Bloopers Rainbow Brite (tok championatet)

Kari Anne Lundberg / Kawamo og Karianne Björnes, Little Bloopers, Sverige

 

 

 

 

 

Bir-valp, BIG3-valp: Puck

Siw- Kristin Bottolfsen

 

 

 

 

 

 

NKK Kongsvinger 5/10-08
Dommer: Hans Lehtinen, Finland

BIR: Our Sweetheart Boogie-Woogie
Julie Gaudernack/Kennel Russellville

 

Åland 04.10.08

 


BIR: Duckling`s Jr. Just Beatnik


BIM: Sveduddens Fägra

Kjersti Reksen / Rivillein

 

Bergen 29.09.08

Dommer: Ann Rode

 

 

BIR: Kjærlighetens Go Second Chance (fikk championatet)

Monica Tellnes / Prixmo

 

BIM: Ingen BIM

 

 

BIR-valp: Mercury

Gro Anita Nesse og Vidar Østervold/ Kennel Nojaruss

 

BIM-valp: Ducklings Jr Just Chilli

Maria Husebye/Hunterhawk

 

 

Bergen 28.09.08

Dommer: Rajko Rotner

 

 

BIR: Kjærlighetens Go Second Chance

Monica Tellnes / Prixmo

 

BIM: Hunterhawk Bells Exstra Special

Maria Husebye/Hunterhawk

 

Valpeshow:

 

 

 

BIR-valp: Lucky Jack Dennis

Jannicke Elholm og Thor

 

BIM-valp: Ducklings Jr Just Chilli

Maria Husebye/Hunterhawk

 

NKK Stavanger 14.09.08

BIR og BIG dommer: Carlos Fernandez-Renau

BIR og BIG4, Our Sweetheart Boogie-Woogie
Eier: Julie Gaudernack/Kennel Russellville

BIM: Deco
Anders Kallset

 

NTK Stavanger 13.09.09

Dommer Wera Hübenthal

 


BIR: Our Sweetheart Boogie-Woogie
Julie Gaudernack/Kennel Russellville

 

NTK Valpeshow

BIR dommer Wera Hübenthal, BIS dommer Rodi Hübenthal.

 

 

BIR og BIS-valp: Mercury
Gro Anita Nesse og Vidar Østervold/ Kennel Nojaruss

BIM-valp: Ducklings/Jr Just Chili
Maria Huseby/Kennel Hunter Hawk

 

Valpeshow Hundorp 07.09.08

Dommer: Gunnar Jensen

 


BIR-valp: Dizeros Love is Love

Kjersti Reksen / Rivillein

 

BIM-valp: Nyhusgårdens Brandy Buck

 

Utstilling Drøbak 06.09.08

Dommer: Steinar Balken

 

 

 

BIR-valp og BIG-reserv: Lucky Jack Diamond

Ann Mari Hagen

Rallarutstillingen, Narvik, 06.09.08

Dommer: Anne Tove Strande

 

BIR, BIG4: Saltisgårdens Purple Haze

Inger-Lise Teigland og Ida Trudvang / Knøtteliten

 

 

 

 

 

Valpeshow

 

BIR-valp: Kawamos Pix Blue Afrodite

Kari Anne Lundberg, Kennel Kawamo

 

BIM-valp: Jarnee/JR Just Red Gum

Inger-Lise Teigland og Ida Trudvang / Knøtteliten

Trondheim Hundefestival Søndag 31.08.08

 

 

BIR-BIG-BIS Terriervalp, BIS Valp, 3 Festivalvinner: Terry Wawe's Benefit Called Ben

Nina og Ole Andre Vinje/ Terrywawe

 

BIM-valp: Dizeros Love is Love

Kjersti Reksen / Rivillein

 

NKK Drammen 17.08.08

Dommer: Per Kristian Andersen

 

BIR: SV-06, SUCH, WW-08 Brösing's Australian Brisbane (ble Norsk Champion)

Ingrid Olsen/ Brösing, Sverige

 

BIM: N S uch Saltisgårdens No Worries

Marianne Wold og Devin Stubbs

 

Kanix Raphael (ble Norsk Champion)

Monica Berg og Thor Inge Bakke / Lucky Jack

 

Norsk Ulvehundklubb, Nesbyen 03.08.08

Dommer: Elsbeth Clerc

 

 

BIR: Nuch Kinapak Tin Bingara

Monica Berg og Thor Inge Bakke / Lucky Jack

 

BIM: Asthorrys Kruse Knallkul

Ida Christine Roos

 

Norsk Terrierklub, Nesbyen 02.08.08

Dommer: Antonio Di Lorenzo

 

BIR: Saltisgårdens Purple Haze

Inger-Lise Teigland og Ida Trudvang / Knøtteliten

 

Valpeshow, Nesbyen 01.08.08

Dommer: Heidi Hagen

 

BIR og BIG 2-valp: Lucky Jack Cam

Monica Berg og Thor Inge Bakke / Lucky Jack

 

Moss og Omegn Hundeklubb, Moss 26.07.08

Dommer: Yvonne Cannon

 

BIR: Dorte-Martina Tik Tik

Siw L.Aastrøm Lorentzen

 

BIM: S N uch Saltisgårdens No Worries

Marianne Wold og Devin Stubbs

 

Valpeshow

Dommer: Lars Hjelmtvedt

 

BIR-valp: Silver Jack's Sir Gawain

Helene Lindstedt, Sverige

 

BIM-valp: Lucky Jack Diamond

Ann Mari Hagen

World Dog Show 2008, Stockholm 05.07.08

 

CK og Res.CACIB

Blueamble Sydney Star

Astri Fremstad/Asthorry

 

 

CK og CERT

Kjennekrokens Miss Wysiwyg(bildet)

Kirsti Skaar og Tommy Husebye/ Kjennekroken

NKK Int. Bjerke 29.06.08

Dommer: Adrian Walmsley, Australia

 

BIR m/ Stor-cert og Cacib: Coco Chanell Of Mayoland

Helene Lindstedt, Sverige

 

BIM m/ Stor-cert og Cacib: Whistlewoods Good News

eiet av: Frida Kristin Hansen, Norge

 

Nes Hundklubb, Nes 22.06.08

Dommer: Wayne Burton (Australia)

 

BIR og BIG-4:

McMannaman of The Crafty Clan

Claudia Rietdijk/ The Crafty

 

BIM: Vitsuddens Maggie

 

 

 

 

BIR-valp & BIG-3:

Raighny Little of The Crafty Clan

Claudia Rietdijk/ The Crafty Clan / Sverige

 

Norsk Welsh Corgi klubb, Nes ,21.06.08

Dommer: Joyce o’Connor (Irland)

 

BIR: McMannaman of The Crafty Clan

Claudia Rietdijk/ The Crafty Clan / Sverige

 

 

 

 

Norsk Terrier Klubb - Jubileumsutstilling, Lier, 14.06.08

Dommer: Torsten Himmrich

 

 

BIR og stor-cert: Saltisgårdens Purple Haze

Inger-Lise Teigland og Ida Trudvang / Knøtteliten

 

BIM og storcert: Macbraedly The Maverick

Anita Mikalsen / Nyhusgården og Ingrid Saltzman / Saltisgården

...........

BIR-junior: Macbraedly The Maverick

Anita Mikalsen / Nyhusgården og Ingrid Saltzman / Saltisgården

 

BIM-junior: Nyhusgårdens Proud Mary

Anita Mikalsen / Nyhusgården

...........

BIR-unghund:

Saltisgårdens Check Raise

Torill Langø

 

BIM-unghund:

Whistlewoods Good News

Frida Kristin Hansen

 

 

 

 

 

 

Valpeshow:

Dommer: Ernie Darby

BIR-valp: Saltisgårdens Chillout Classic

Anita Mikalsen / Nyhusgården

 

BIM-valp: Nyhusgårdens Brandy Flip

Eli Bruun Kase

 

Valpeshow på Hove, Tromøy 07.06.08.

Dommer Liv Sivertsen

 

BIR og BIG 2-valp: Kjennekrokens The Stump Jump Red

Kjersti Teigen

 

BIM-valp: Ducklings/Jr Just Cumin

Kari-Kristine Rønningen

Norsk Eurasier klubbs utstilling 01.06.08

Dommer: Bojan Matakovic

 

BIR: McMannaman of The Crafty Clan

The Crafty Clan / Sverige

 

BIM: Bushwacks Jack Gogo

Hege Merethe Enget/ Kjærligheten

NTK's utstilling i Trondheim 08.06.08

Dommer var Liselotte Johansson.

 

BIR: Bushwacks Jack Jambo

Bente Fagerheim Strand/Kennel Smackjack

 

BIM: Dorte-Martina Tik-Tik

Siw Aastrøm Lorentzen/Kennel Our Sweetheart

 

Norsk Dalmatiner Klubb avd. Troms og Finnmark,

Sommerutstillinga, 01.06.08

 

Dommer: Hans Van Den Berg, NL

 

BIR og BIG: Nordsand Elastica,

Hilde Susann Tunstad, Stokmarknes

 

 

 

 

BIR og BIG2-valp: Kawamos Pix Blue Afrodite,

Kari Anne Lundberg, Kennel Kawamo

 

Tromsø Hundeklubb, Polarutstillinga,

lørdag 31.05.08

Dommer voksne: Colette Muldoon, Irland

 

BIR: Mahkoolma Jack Pixcy,

Kari Anne Lundberg, Kennel Kawamo

 

BIM: Little Bloopers Buddy Blue,

Kari Anne Lundberg, Kennel Kawamo

 

 

Dommer valp: Carla Walsh

 

BIR og BIG2-valp: Rakkefant Bella Donna,

Lorentsen, Vegard og Gerhardsen, C, Kvaløysletta

 

Åsnes og Omegn Hundeklubb 31.05.08

Dommer var Rodi Hubenthal

 

BIR: Mc Mannaman Of The Craft Clan

The Crafty Clan / Sverige

 

BIM: Kinapak Tin Bingara

Monica Berg og Thor Inge Bakke/ Lucky Jack

 

Karmøy Hundeklubb 25.05.08

Dommer: Svein Helgesen

 

BIR: Hunterhawk Bells Exstra Special

Maria Huseby/Hunterhawk

 

 

Dommer valpeshow: Åke Sjøstrøm

 

BIR, BIG 2- valp: Kanix Shopaholic

Helle Larsen

Haugesund og Omegn Hundeklubb 24.05.08

Dommer valpeshow: Jeff Luscott

 

BIR, BIG-valp: Kanix Shopaholic

Helle Larsen

Valpeshow, Eidsvoll Hundeklubb, Nannestad 24.05.08

Dommer: Eivor Homandselv

 

BIR og BIG2-valp:

Kjennekrokens The Stump Jump Red

Kjersti Teigen

Hønefoss og Omegn Brukshundklubb valpeshow 18.05.08

Dommer: Peter Fodstad

 

BIR og BIG-valp: Lucky Jack Cam

Monica Berg og Thor Inge Bakke/ Lucky Jack

 

BIM.valp: Lucky Jack Donna

Caroline Ridder-Nilsen

 

Selbu Trekk og Brukshundklubb, Selbu. 04.05.08

Dommer: Arne Foss

 

BIR, BIG og 4.BIS-valp: Nordsand's Hot Shot

BIM-valp: Nordsand's Heart And Soul

 

NKK-Kristiansand 04.05.08

Dommer: Carl-Gunnar Stafberg

 

BIR: Saltisgårdens Hey Joe

Susann Lothian/ Sverige

 

BIM: Sveduddens Fegra

Kjersti Reksen / Rivillein

NTK-Kristiansand, 27.04.08

Dommer: Mona Selback

 

BIR:

Saltisgårdens Purple Haze

Inger-Lise Teigland og Ida Trudvang / Knøtteliten

 

BIM:

Saltisgårdens Hey Joe

Susann Lothian/ Sverige

 

 

 

BIR, BIG, BIS 3-valp: Kanix Shopaholic

Helle Larsen

Stange, 27.04.08

Dommer: Otakar Vondrous

 

BIR: Raaw Commander In Chief

Kennel Raaw / Sverige

 

BIM: Stella (tok norsk championat)

Kennel Raaw / Sverige

Norsk Dobermann klubb, Stange 26.04.08

Dommer: Hadzic Refet

 

BIR:

Knøttelitens Reggea Gold's Rasta

(tok championatet)

 

BIM: Stella

Kennel Raaw / Sverige

Sunndal Hundeklubb, Sunndalsøra 27.04.08

Dommer: Gertrud Hagström

 

BIR: Saltisgårdens Arvo Shackleton

Marianne Nørholm og Kjell Ove Brun/Nordsand, Astri Fremstad/Asthorry

 

BIM: Nordsands Evita Peron

Astri Fremstad/Asthorry

 

BIR, BIG, BIS-2 valp: Nordsands Heart and Soul

Marianne Nørholm / Nordsand

 

Nord-Vest DHK, Sunndalsøra 26.04.08

 

Dommer: Göran Hallberger

 

BIR, BIG-valp: Nordsands Heart and Soul

Marianne Nørholm / Nordsand

 

BIM-valp: Nordsands Hot Shots

Marianne Nørholm / Nordsand

NKK Harstad 20.04.08

Dommer: Nils Molin, Sverige

 

BIR: I Hundres Sir Philip

(fikk championatet)

Unni Olaisen, Narvik

 

BIM: Nordsand Elastica

Hilde Johansen, Stokmarknes.

Levanger Hundeklubb, Levanger 19.april 2008.

Dommer: Kristin Hoff.

BIR valp: Our Sweetheart Balder

Solveig Anita og Jacob Sletvold

 

BIM-valp: Nordsands Harriet The Spy

Marianne Nørholm / Ida Eggen

 

 

Sør Rogaland brukshundklubbs utstilling i Stavanger 13.04.08

Dommer: Marija Kavcic, Slovenia.

 

BIR-valp:

Hunterhawk Bells Exstra Special

Maria Huseby/Hunterhawk

 

BIM-valp:

Hunterhawk Bowmore Darkest

Kine Knutsen

 

Rogaland miniatyrhund klubbs utstilling 16.03.08

 

BIR, BIG og BIS3-valp: Hunterhawk Bowmore Darkest

Kine Knutsen

 

BIM-valp: Hunterhawk Bells Exstra Special

Maria Huseby/Hunterhawk

Grenland Hundeklubb 16.03.08

Dommer: Steinar Balken

 

BIR og BIG5-valp:

Kjennekrokens The Stump Jump Red

Kjersti Teigen

Eide og Fræna hundeklubb 02.03.08

Dommer: Line Haugen

 

BIR, BIG og BIS2 -valp:

Russellville`s Applejack Amo

Tore Strøm

Nordhordaland hundeklubb 02.03.08

Dommer : Jean Lanning

 

BIR: Hunterhawk Antartica XO

Maria Huseby/Hunterhawk

 

BIR -BIG3 -valp:

Hunterhawk Bells Exstra Special

Maria Huseby/Hunterhawk

NKK Bø i Telemark, 24 - 25/2-08

Dommer: Mona Selbach

 

BIR: SJ(gs)CH Saltisgårdens Taste of Honey

Eier: Ingrid. Saltzman, Saltisgården, Sverige

 

 

 

 

 

 

BIM: J JWW-06 NordJV-06 Saltisgårdens Rocket Man

Eier: Ingrid. Saltzman, Saltisgården, Sverige

 

Tønsberg, messehallen, Hovawart klubben, lørdag 16.februar:

Dommer: Linda Kjeksrud

 

RESERVE BIS-valp: Our Sweetheart Boogie-Woogie

Eier: Julie Gaudernack/Kennel Russellville

 

Tønsberg, messehallen, Hovawart klubben, søndag 17.februar:

Dommer: Steinar Balken

 

BIG2-valp: Our Sweetheart Boogie-Woogie

Eier: Julie Gaudernack/Kennel Russellville

 

Saltenutstillinga, Salten brukshundklubb, Fauske, 16. februar:

Dommer: Claudio De Giuliani.

 

BIR: Bushwack's Jack Jambo

Eier: Bente F. Strand/Kennel Smackjack

 

 

 

 

BIM: Dorte-Martina Tik-Tik

 

Eier: Siw Aastrøm Lorentzen/Kennel Our Sweetheart

 

BIG-valp: Megasen-Godiva

Eier: Gry Beate Alsos

 

Norsk Terrier Klub, Fauske, 17.februar:

Dommer: Rita Kadike-Skadina.

 

 

BIR: Bushwack's Jack Jambo

Eier: Bente F. Strand/Kennel Smackjack

 

BIM: Kjærlighetens Bon Aqua

Eier: Mats Jonassen

 

 

BIS-valp: Our Sweetheart Bertha Louise

Eier: Siw Aastrøm og Sten Roald Lorentzen

 

Boxerklubben, Letohallen 16.02.08

Dommer: Bente Tallaksen

 

 

BIR-valp: Kiara Almightys A Soft Symphony

Eier: Veronica Holmen

 

BIM-valp: Nyhusgårdens Sweet Hitch-Hiker

Eier: Hanne Marit Heimstad

 

Ølen og Vindafjord hundeklubb 10.02.08

Dommer: Elsbeth Clerck

 

 

BIR: Hunterhawk Antartica xo

Maria Huseby/Hunterhawk

 

BIM: Knøttelitens Jam Rock

Lene Snekkevik, Bergen

 

BIR-valp: Hunterhawk Bowmore Darkest

BIM-valp:I Hundres Quila

 

Norsk Schnauzer og Bouvier Klubb, Ekeberghallen, 03.02.08

Dommer: Jeff Luscott

 

 

BIR: Saltisgårdens No Worries (fikk championatet)

Marianne Wold og Devin Stubbs

 

Sandefjord Hundeklubb, Pingvinhallen 20.januar 2008

Dommer: Fernando Asnaghi

 

 

BIR: Wirannos King of Knights

Heidi og Sverre Sæthre

 

BIM: Wannabe Whoopi of The Crafty Clan

Wibeche Bottolfsen

 

Norsk Berner Sennenhundklubb, Letohallen 13.januar

Dommer: Andrzej, Kazmierski, PL

 

BIR: Little Bloopers Red Butler

Karianne Björnes, Kennel Little Bloopers, Sverige

 

Valp:

BIR og BIG-valp: Asthorry's Kruse Knallkul

Ida Christine Roos

Norsk Dobermann Klub, Letohallen 12.januar

Dommer: Maria Dekaristou, Hellas

 

 

BIR: Little Bloopers Red Butler

Karianne Björnes, Kennel Little Bloopers, Sverige

 

BIM: Cherie Amore

Kari Anne Lundberg, Kennel Kawamo og Karianne Björnes, Kennel Little Bloopers, Sverige

 

BIR- og BIG4-valp: Bushwack's Jack Spike

 

 

 

Resultater 2007

 

Norsk Rottweilerklubb, Letohallen 30/12/07

Dommer Harry Tast, Finland

 

BIR /BIG4: Little Bloopers Rainbow Bright,

eier Karianne Bjørnes/Kari Anne Lundberg

 

Valpeshow

Dommer: Steinar Balken, Norge

BIR-valp og BIG2-valp: Bushwack's Jack Spike,

Rikke Brubakk

BIM-valp: Little Bloopers Little Ms Starlight

Hanne Saarinen

 

Norsk Dobermann Klub, Letohallen 29.12.07

Dommer: Dan Erikson

 

BIR : Little Bloopers Rainbow Bright

Karianne Bjørnes/Kari Anne Lundberg

BIM: Whislewoods Good News

Frida Kristin Hansen

 

Valpe Show

Dommer: Arne Foss, Norge

BIR-valp: Björsätters Mauros

Bekkeli N.T og Normann T.H

Norsk vinnerutstilling NKK Hamar 25.11.07

Dommer: Ann Ingram, Irland

 

BIR og NV-07: Björsätters Peer Gynt

Ingrid og Henrik Saltzman / Saltisgården

 

BIM og NV-07: Blueamble Sydney Star

Astrid Fremstad / Asthorry

Kongsberg hundeklubb 10.11.07

Dommer: Lokodi Zsolt

 

BIR: Saltisgårdens Ballroom Blitz

Anita og Morten Mikalsen/ Nyhusgården

 

BIM: Saltisgårdens Check Raise

Toril Langø

 

Valpeshow

 

BIR-valp: Nyhusgårdens Proud Mary

Anita og Morten Mikalsen/ Nyhusgården

 

BIM-valp: Macbraedly The Maverick

Anita og Morten Mikalsen/ Nyhusgården og Ingrid Saltzman/Saltisgården

Orkdal Hundeklubb 10. 11. 07

Dommer: Birgitta Hasselgren

BIR og BIG 3: N S Uch Kanix Mr Swing King

Astri Fremstad/Asthorry

 

BIM: Nordsand Eva Peron

Astri Fremstad/Asthorry

Valpeshow, dommer Hanne Berit Huseby

BIR-valp, BIG og BIS 2: Saltisgårdens Avro Shackleton

Marianne Nørholm og Kjell Ove Brun/Nordsand, Astri Fremstad/Asthorry

 

BIM-valp: Kjærlighetens Go Like A Queen

Hege og Andreas Enget/ Kjærligheten

 

Fitjar-Stord Hundeklubb 10.11.07

Dommer: Anne Tove Strande


BIR: Gilbert
Cecilie Ervik og Kristoffer Seime

 

NKK Tromsø 21.10.07

Dommer: Ann Christin Molin

 

BIR : Little Bloopers Rainbow Bright

Karianne Bjørnes, Little Bloopers, Sverige/Kari Anne Lundberg/ Kawamo

 

BIM: Little Bloopers Buddy Blue

Kari Anne Lundberg/ Kawamo

Tromsø Hundeklubb 20.10.07

Dommer: Des Manton

 

BIR: Knøttelitens Jam Rock

Lene Snekkevik

 

BIM: Little Bloopers Rainbow Bright

Karianne Bjørnes, Little Bloopers, Sverige

NKK Kongsvinger 05.10.07

Dommer: Mats Lindborg

 

BIR: Bluebonnet's Cape Otway

Kirsti Skaar og Tommy Husebye / Kjennekroken

 

BIM: Kjennekrokens Miss Wysiwyg

Kirsti Skaar og Tommy Husebye / Kjennekroken

Levanger Hundeklubb 29/09/07 :

 

BIR-valp, BIG2-valp: Terrywawe's Nothing Else Matters

Nina og Ole Andre Vinje/ Terrywawe

 

Norsk Puddelklubb gr. Nordenfjeldske 30/09/07:

 

BIR-valp, BIG3-valp:Terrywawe's Nothing Else Matters

Nina og Ole Andre Vinje/ Terrywawe

Norsk Dalmatinerhundklubb, Høstutstillingen 30.09.07

Dommer: Nick Hammond

 

BIR: Saltisgårdens Check-Raise

Toril Langø

BIM: Whislewoods Good News

Frida Kristin Hansen

 

Dommer valper: Ingebjørg Stenhaugen

 

BIR-valp: McMannaman Of the Crafty Clan

Claudia Rietdi/Of the Crafty Clan

 

BIM-valp: Ell-Ell’s Down Under

Kari Torgersen

Jack Russell Terrier Specialen, Tånga Hed, Sverige, 16.09.07

Dommer: Ove Germundsson

 

BIS: S N UCH NVCH Sveduddens Fegra

Kjersti Reksten/ Rivillein

 

BIS-junior: Kjennekrokens Miss Wysiwyg

Kirsti Skaar og Tommy Husebye/ Kjennekroken

 

BIM-unghund: Tante Sofie av Rivillein

Terje Bergdølmo

 

BIM-junior: Little Bloopers Buddy Blue

Kari Anne Lundberg/ Kawamo

 

Det var totalt 150 hunder påmeldt til JRT-specialen i år

NTK-utstilling i Rogaland 09.09.07

Dommer Birte Steffensen (DK)

 

BIR: Kjærlighetens Go Second Chance

Monica Tellnes

 

BIM: Lucky Jack Babell

Monica Berg og Thor Inge Bakke/ Lucky Jack

NKK-utstilling i Rogaland 08.09.07

Dommer Michael McCarthy (IRL)

 

BIR: Kinapak Tin Bingara

Monica Berg og Thor Inge Bakke/ Lucky Jack

 

BIM: Kjærlighetens Go Second Chance

Monica Tellnes

Bjerkvik 02.09.07

Dommer : Mona Selbach, Norge

 

BIR: Little Bloopers Rainbow Bright

Karianne Bjørnes, Little Bloopers, Sverige

 

BIM: I Hundre's Sir Philip,

Unni Olaisen, Narvik

 

Dommer valper: Soile Bister, Finland

 

BIR-valp: Kjærlighetens AZ Showgirl

Gudbrandsdal Hundeklubb, 02.09.07

 

BIR, BIG3: NUCH NVCH Sveduddens Fegra

Kjersti Reksten/ Rivillein

 

BIR-valp, BIG4-valp: Bare Buster av Rivillein

Åsmund Gaukstad

 

Karmøy Hundeklubb 01.09.07

Dommer: Ingrid Prytz Ohm

 

BIR-valp, BIG4-valp: Hunterhawk Antartica xo

Maria Huseby og Frank Opheim/Hunterhawk

 

 

Terrierspesialen 2007, St.Halvardshallen, Lier

Dommer: Peter Lauber

 

BIR: Kinapak Tin Bingara

Monica Berg og Thor Inge Bakke/ Lucky Jack

 

BIM: Malung/JR Man about Town

Inger-Lise Teigland og Ida Trudvang/ Knøtteliten

 

BIR-junior: Kjennekrokens Miss Wysiwyg

Kirsti Skaar og Tommy Husebye/ Kjennekroken

 

BIR-valp: Hundegledens Amigo Antonius

Liselotte Lauritzen og Kent Harald Samuelsen

 

BIM-valp: Hundegledens Lotus-Blomst Bertine

Siw Aireen Johnsen/Hundegleden

 

Trondheim Hundefestival 26.08.08

Dommer: Colette Muldoon

 

BIR: Bushwack's Jack Gogo

Hege Enget /Kjærligheten


BIM: Kjærlighetens Go Second Chance

Monica Tellnes

 

 

BIRvalp og BIG 2valp: Saltisgårdens Avro Shackleton

Astri Fremstad, Marianne Nørholm og Kjell Ove Brun

 

BIMvalp: Asthorry's Harleybabe

Astri Fremstad og Astri Hammer

 

Trondheim Hundefestival 25.08.08

Dommer:

 

BIR: Sveduddens Fegra

Kjersti Reksten/ Rivillein


BIM: Ell-Ell`s Son of Spartacus

Hege Enget /Kjærligheten og Lena Løvdal/Ell-Ell's

 

BIR valp og BIG 3valp: Nordsand Eliza Von Trump

Marianne Nørholm og Kjell Ove Brun

 

BIMvalp: Saltisgårdens Avro Shackleton

Astri Fremstad, Marianne Nørholm og Kjell Ove Brun

 

Klubben For Større Selskapshunder

Haugar Skole i Bærum 25.08.07

Dommer: Franco Ferrari

 

BIR: Wiranno's I've got The blues

Eier: Heidi og Sverre Sæthre

 

Rana utstillingen 19.08.07

Dommer: Ove Germundsson

 

BIR: Saltisgårdens Under Capricorn

Nina og Ole Andre Vinje/ Terrywawe

 

BIM: Little Bloopers Queen Guinevere

Eva Engø

 

Valpeshow

Dommer: Lisbeth Campbell

 

BIR-valp og BIG 2 –valp: Hot Chocolate

Eva Engø

Vefsn utstillinga 18.08.07

Dommer: Lars Adeheimer, Sverige

 

BIR, BIG3: Bushwack's Jack Jambo

Bente F.Strand

 

BIM: Dizeros Hot Stuff

Nina og Ole Andre Vinje/ Terrywawe

Norsk Briardklubb, valpeshow 19.08.07

Dommer Gunnar Jensen

 

BIR-valp og BIG2: Hundegledens Amigo Antonius

Liselotte Lauritzen og Kent Harald Samuelsen

 

BIM-valp: Ell-Ell’s Down Under

Kari Torgersen

NKK Bjerke 11.8.07

Dommer: Tamas Jakkel

 

BIR: Malung/JR Man About Town

Inger-Lise Teigland og Ida Trudvang/ Knøtteliten

 

BIM: Saltisgårdens Virginia Wolf

Nesbyen 4.8.07

Dommer: Robert Kanas, Slovakia

 

BIR: :Saltisgårdens Ballroom Blitz (fikk championatet)

Anita og Morten Mikalsen/ Nyhusgården

 

Nesbyen 5.8.07

Dommer: Dominik Harris, Irland

 

BIR: Saltisgårdens Ballroom Blitz,

Anita og Morten Mikalsen/ Nyhusgården

 

BIM: Lucky Jack Babel,

Monica Berg og Thor-Inge Bakke/ Lucky Jack.

 

Vestvågøy Hundeklubb, Leknes 05.08.07

Dommer: Harry Tast, Finland

 

BIR og BIG Little Bloopers Rainbow Bright

Karianne Bjørnes, Little Bloopers, Sverige.

 

 

BIM: Little Bloopers Buddy Blue

Kari Anne Lundberg/ Kawamo

 

BIR-valp: Nordsand Elastica

Hilde Johansen, Stokmarknes.

 

BIM-valp: Saltisgårdens Avro Shackleton

Marianne Nørholm, Kjell Ove Brun/Nordsand og Astri Fremstad/ Asthorry

Norsk Cavalierklubb Leknes 04.08.07

Dommer: Kurt Nilsson, Sverige

 

BIR, BIG og BIS:

Little Bloopers Rainbow Bright

Karianne Bjørnes, Little Bloopers, Sverige.

 

BIM: Little Bloopers Buddy Blue

Kari Anne Lundberg/ Kawamo

 

BIR-valp: Cherie Amore

Kari Anne Lundberg/ Kawamo og Karianne Bjørnes, Little Bloopers, Sverige

Mosseutstillingen 28.07.07

Dommer Ann Rode

 

BIR: Kanix Rafael,

Monica Berg og Thor-Inge Bakke/ Lucky Jack.

 

BIM: Kjærlighetens Az Dina,

 

Dommer: Steinar Balken

 

BIR-valp: Mc Moody Of The Crafty Clan

Rikke Brubakk

 

BIM-valp: Hundegledens Amigo Antonius

Liselotte Lauritzen og Kent Harald Samuelsen.

Norsk Rottweilerklubb, avd.Telemark, 14.07.07

Dommer: Petter Fodstad

 

BIR: Malung/JR Man About Town

Inger-Lise Teigland og Ida Trudvang/ Knøtteliten

 

BIR-valp: Hundegledens Go Gutt Anton

Siw Aireen Johansen / Hundegleden

 

BIM-valp:Saltisgårdens Purple Haze

Inger-Lise Teigland og Ida Trudvang/ Knøtteliten

Norsk Japansk Spisshund Klubb, Oltedal 07.07.07

Dommer: Lummilampi , Kirsti

 

BIR valp, 2BIG-valp: Bonty

Øyvind Olsen

 

NKK Trondheim 24.06.07

Dommer: Jochen Eberhardt, Tyskland

 

BIR: N S UCH NV-04 NordV-06 Bluamble Sydney Star,

Astri Fremstad/ Asthorry.

 

BIM: Kanix Mr Swing King,

Astri Fremstad/ Asthorry.

Sør Rogaland Brukshund klubb 17.06.07

Dommer: Geir Nordahl Pedersen

 

BIR-valp: Hunterhawk Antartica xo

Maria Huseby og Frank Opheim

 

BIM-valp: Hunterhawk Albert Jarraud xo

Anne Beth Steen

Nes hundeklubb 16.-17.06.2007

Dommer: Jack Peden, Sør-Afrika

 

BIR, BIG 3: Malung/jr Man About Town,

Inger-Lise Teigland og Ida Trudvang/ Knøtteliten

 

BIM: Kinapak Tin Bingara,

Monica Berg og Thor-Inge Bakke/ Lucky Jack.

 

Dommer: Freddie Klindrup (Danmark):

 

BIR valp, BIG 2: Saltisgårdens Purple Haze,

Inger-Lise Teigland og Ida Trudvang/ Knøtteliten

 

BIM valp: Hundegledens Amigo Antonius,

Liselotte Lauritzen og Kent Harlad Samuelsen.

Norsk Terrier Klubb, avd Nordland 16.06.2007

Dommer: Svein Helgesen.

 

BIR ,BIS: Little Bloopers Buddy Blue,

Kari Anne Lundberg/ Kawamo

Norsk Welsh Corgie klubb 17.06.07

Dommer: Mona Selback, Norge

 

BIR: Malung/jr Man About Town,

Inger-Lise Teigland og Ida Trudvang/ Knøtteliten

BIM: Kinapak Tin Bingara,

Monica Berg og Thor-Inge Bakke/ Lucky Jack

 

BIR -valp, BIG -valp: Saltisgårdens Purple Haze,

Inger-Lise Teigland og Ida Trudvang/ Knøtteliten

Kirkenes og omegn hundeklubb 16.06.07

 

BIR og BIG: Wiranno's Ozzy

Norsk Dalmantinerklubb, Tromsø 10.06.2007

Dommer: August De Wilde, Belgia

 

BIR , BIG2: Little Bloopers Buddy Blue,

Kari Anne Lundberg/ Kennel Kawamo,

 

BIM: Little Bloopers Rainbow Bright,

Karianne Björnes, /Little Bloopers.

Valpeshow Maridalen 10.06.2007

 

BIR BIG og BIS4-valp: Lucky Jack Babell,

Monica Berg og Thor-Inge Bakke/ Lucky Jack

 

BIM-valp: Lucky Jack Baroc,

Aud Wenche og Frank Ove Arnesen

Tromsø Hundeklubb 09.06.2007

Dommer: Marija Kavcic (Slovenia):

 

BIR: Malung/JR Man about Town

Inger-Lise Teigland og Ida Trudvang/ Knøtteliten

 

BIM: Little Bloopers Rainbow Bright

Karianne Björnes, /Little Bloopers

 

BIR-valp: Hunterhawk Augier xo

Marit og Einar Eriksen

NKK Drammen 02.06.2007

Dommer: Petter Fodstad

 

 

BIR: Blueamble Sydney Star,

Astri Fremstad/Asthorry

 

BIM: Knøttelitens Reggae Gold's Rasta,

Marianne og Wiggo Ludviksen/Wiranno

NKK Kristiansand 12.05.07

Dommer: Anne Tove Strande

 

 

BIR: Knøttelitens Reggae Gold's Rasta,

Marianne og Wiggo Ludviksen/Wiranno

 

Norsk Terrierklub, Kristiansand:13.05.07

Dommer: Gertrud Hägstrøm

BIR: Knøttelitens Jam Rock

Lene Snekkevik

Sør-Rogaland Brukshund-Klubb Stavanger/Åsen 05.05.2007

 

BIR BIG og BIS 2-valp: Bonty,

Øyvind Olsen

Valpeshow, Nannestad 5. mai 2007

 

BIR og BIG 4-valp: Tibjacks Betty Boop,

Terje Andreson/ Tibjack og Turid Stensrud

Valpeshow i Hønefoss, 06.05.07

Dommer: Petter Fodstad

 

BIR og BIG 3-valp: Lucky Jack Babell,

Monica Berg og Thor-Inge Bakke/ Lucky Jack

Valpeshow 5. mai 2007

Dommer: Frode Jevne

 

BIR og BIG 3-valp: Lucky Jack Babell

Monica Berg og Thor-Inge Bakke/ Lucky Jack

 

 

 

 

Norsk Dobermann Klub Stangehallen 28.04.2007

BIR og BIG2-valp: Valorous Verdi of Jack's Paradise

Terje Anderson/Tibjack

 

Valpeshow 29.04.07

BIR-valp BIG-valp og BIS-valp: Valorous Verdi of Jack's Paradise

Terje Anderson/Tibjack

NKK Harstad 21.04.07

Dommer: Jean Lanning, England

 

BIR: Malung/JR Man about Town

Inger-Lise Teigland og Ida Trudvang/Knøtteliten

 

BIM: Elsa

Mats og Carina Eriksson/ Lilletass, Sverige

NKK Bergen 24.03.07

 

BIR: Sveduddens Fägra

Kjersti Reksten/ Rivillein

 

BIM: Ell Ell's Son of Spartacus

Hege Enget /Kjærligheten og Lena Løvdal/Ell-Ell's

Valpeshow Letohallen 18.03.07

 

BIR-valp og BIG 2: Little Bloopers Buddy Blue

Kari Anne Lundberg/Kawamo

 

BIM-valp: Virginia Of The Crafty Clan.

Chatrine Lykken.

Norsk Dobermann Klub Letohallen, Eidsvoll 17.03.2007

 

BIR: Achanthus Mona Lisa

Karianne Bjørnes/Little Bloopers

 

BIR-valp og BIG 3: Little Bloopers Buddy Blue

Kari Anne Lundberg/Kawamo

 

 

 

 

 

Valpeshow i Solberghallen 4. mars 07

Dommer: Nita Hamlot

 

 

BIR, BIG og BIS 2: Valorous Verdi of Jack's Paradise

Terje Anderson/Tibjack

Norsk Boxerklubb Eidsvoll 17.02.2007

Dommer:

 

BIR: Kinapak Tin Bingara

Monica Berg og Thor Inge Bakke/ Lucky Jack

 

BIM: Kinapak Tin Bombala (fikk championatet)

Monica Berg og Thor Inge Bakke/ Lucky Jack

 

 

 

NKK Bø i Telemark 25.02.07

Dommer: Siw Jernhake, Sverige

 

BIR: Bollefors La Naranja


BIM: Dizeros Fit For Fight

 

Norsk Miniatyrhund Klubb Hellerudsletta 03.02.2007

Dommer: Rudi Hubenthal, Norge

 

BIR: NUCH Bushwack's Jack Gogo

Hege Enget /Kjærligheten

 

 

 

BIR-valp BIG-4 valp:

Valorous Verdi of Jack's Paradise

Terje Anderson/Tibjack

BIM-valp: I Hundre's Titti

 

Norsk Schnauzer Bouvier Klubb Hellerudsletta 04.02.2007

Dommer: Ulf Bråthen, Danmark

 

BIR: Knøttelitens Jamaica Rum,

Inger-Lise Teigland og Ida Trudvang/ Knøtteliten

 

BIM: SUCH NUCH Ell-Ell's Son Of Spartacus,

Hege Enget /Kjærligheten og Lena Løvdal/Ell-Ell's

 

 

BIR-valp og BIG-valp: Valorous Verdi of Jack's Paradise

Terje Anderson/Tibjack

Sandefjord Hundeklubb Sandefjord 20.01.2007

Dommer: Martha Heine, Tyskland

 

BIR: Kinapak Tin Bingara

Monica Berg og Thor Inge Bakke.

 

BIG-valp: Valorous Verdi Of Jack Paradise

Terje Anderson/Tibjack