Utstilling

RESULTATER FRA UTSTILLINGEN I SARPSBORG 4. AUGUST 2019
Foto: Kjersti Groseth

Best In Show
Dommer: Dodo Sandahl, Sverige

1. Skotsk terrier - NJV-18 NV-18 Raglan Rainbow Republic 
    Eier Anne Karin Skår, Haugesund, oppdretter Dan Eriksson, Sverige

2.  Airedale terrier - C.I.B. NORD SE UCH NJV-14 NORDJV-14 DKJV-14 SEJV-14 NV-15-16 Rabben's
     Quarterback

     Eier og oppdretter Halvor Sigfridstad, Arneberg

3. Lakeland terrier - Chelines Rings Of Fire
    Eier Ann og Bert Hunt, Sverige, oppdretter Alberto Velasco, Spania

4. Skye terrier - C.I.B. N SE DK FI NORDIC UCH NJV-16 NV-16-17-18 Gold Monarh Flush Royal
    Eier Trond Storsveen, Lier, oppdretter Marina N Sandler, Russland

 

Best In Show-valp
Dommer: Dodo Sandahl, Sverige

1. Lakeland terrier - Scartop Bassino
    Eier og oppdretter Ann og Bert Hunt, Sverige

2. Cesky terrier - Thundersnow Day Break
    Eier Anne-Lise Maaby, Oslo, oppdretter Mariola og Pola Dziemidowicz, Polen

3. Cairn terrier - Gelitus Masala Chai
    Eier Geir Stuldalen, Krøderen, oppdretter Geir og Lillian Stuldalen, Krøderen

4. Irish softcoated wheaten terrier - Hübinettans Charles Perrault
    Eier Margrethe Hansen, Mogreina, oppdretter Anne Hübinette, Sverige

 

Beste Junior
Dommer: Veli-Pekka Kumpumäki, Finland

1. Kerry blue terrier - Volzhskiy Arkos Run To Shyloch
    
Eier Helge Kvivesen og Irene Neuzil, oppdretter Yulia Khrustaleva, Russland

2. Lakeland terrier - Chelines Rings Of Fire
    
Eier Ann og Bert Hunt, Sverige, oppdretter Alberto Velasco, Spania

3. Airedale terrier - Rabben's Zenith
   
Eier og oppdretter Halvor Sigfridstad, Arneberg

4. Jack russell terrier - Whistlewood's Gonna B Good
   
Eier Hedda Gudim, oppdretter Elisabeth Strömberg, Sverige

 

Beste Veteran
Dommer: Veli-Pekka Kumpumäki, Finland



1. Skotsk terrier - C.I.B. NORD UCH NORDV-14 DKV-14 NV-16 Raglan Rocket Science
    Eier Anne Karin Skår, Haugesund, oppdretter Dan Eriksson, Sverige

2. Lakeland terrierC.I.B. NORD UCH KBHV-12 NV-12 Chelines Red Caridag Kenzie
    
Eier Anne Kari Dahle, Rygge, oppdretter Alberto Velasco Sanchez, Spania

3. Staffordshire bull terrier - C.I.B. NORD HR UCH Bullbraatens After Eight
   
Eier Janette Bergstrøm, Siggerud, oppdretter Espen Hermansen og Jeanette Granå, Ski

4. Minature bull terrier - INT NORD FI UCH FIJW-11 NV-17 DKVV-18 KBHV-12-18 DKV-12-15 SEV-12 NVV-18
    NORDVV-18 
Javarke Wee Martials Breed
    
Eier Ann Jeanette Stenhaug Bull, Torp, oppdretter L og J Pilkington, Storbritannia
 

Beste Oppdretterklasse
Dommer: Veli-Pekka Kumpumäki, Finland


1. Kennel Tsar-Ping - Manchester terrier

Postboks 90, Økern, 0508 Oslo

(+47) 97 47 49 44