Rasespesialen 2019

Årets Rasespesial ble avholdt 26.10.19 på Folkets Hus i Sandvika. 

Antall påmeldte hunder var 55 derav 13 valper og 42 voksne hunder. Vi hadde Barn og hundkonkurranse og utdeling av diplom og gave til vinnerne av Årets Jack russell terrier i ulike grener. Takk til alle deltagerne, våre trofaste hjelpere i arrangementsgruppen, og besøkende som gjorde arrangementet til en flott opplevelse og takk til alle oppdretterne som bidro med å sponse klassene. Fullstendig resultatliste finnes her.

 

BIS - Hunter Hawk Highland Queen, eier og oppdretter Maria Huseby Opheim

BIS er sponset av Kennel SMÅBARTENE

 

BIM - Knøtteliten's Photo Finish, eier og oppdretter Ida Teigland Trudvang, Inger-Lise Teigland, Pietro Nucera 

BIS BIM er sponset av kennel PUNKY POPS

 

BIS Valp - Ildstormens Fortune Cookie, eier og oppdretter Jan Robert Wold, Gunn-Eva Tryland Jacobsen 

BIS VALP er sponset av kennel HUNTER HAWK

 

BIM Valp - Jacks’r’us Continue My Fairytale, eier og oppdretter Ann Mari Nordahl

BIS BIM VALP er sponset av kennel PUNKY POPS

Valp 4 – 6 mnd hannhund – klassen er sponset av kennel KNØTTELITEN

  1. HP                   Jacks’r’us Continue My Fairytale
  2. HP                   Whistlewood's Catch A Wave

Valp 4 – 6 mnd tispe – klassen er sponset av kennel KNØTTELITEN

  1. HP                   Tsarodej Che Sara Sara
  2. HP                   Jacks'r'us Pliz Continue Fairytale
  3. HP                   Punkypops Arwen
  4.                         Punkypops Attina

Valp 6 - 9 mnd hannhund – klassen er sponset av kennel JACK MON AMI

  1. HP                   Ildstormens Fit For Fight
  2. HP                   Hunter Hawk Enchantment
  3.                         Prixmos Real Surprise Sapomer

Valp 6 - 9 mnd tispe – klassen er sponset av kennel JACK MON AMI

  1. HP                   Ildstormens Fortune Cookie
  2. HP                   Lucky Jack Øssi
  3. HP                   Russellville's Just My Luck
  4.                         Prixmos Soda Pop Fanta`licious

 

BIS Junior - Prixmos Que Pasa Bailador, eier og oppdretter Monica-Helen J Tellnes

BIS junior er sponset av kennel ISNESGÅRDEN

 

BIM Junior - Cha's Wilma Wiil, eier og oppdretter Gerd Ingebjørg Hansen 

BIS BIM junior er sponset av kennel MARKLIVET

Juniorklasse hannhund – klassen er sponset av kennel KJENNEKROKEN

  1. Exc . CK            Prixmos Que Pasa Bailador
  2. Exc. CK            Whistlewood's Gonna B Good
  3. Exc.                 Kawamos Blazing Hawk Poros
  4. Exc.                 Knøtteliten's Jive

Juniorklasse tispe – klassen er sponset av kennel KJENNEKROKEN

  1. Exc. CK            Cha's Wilma Wiil
  2. Exc. CK            Kawamos Blazing Hawk Pakhet
  3. Exc. CK            Kjekstadmarka's Marte
  4. Exc.                 Lovely-orange Amely Sky

 

BIS Unghund - Lucky Jack Æneas, eier Julie Gaudernack, oppdretter Monica Berg

BIS unghund er sponset av Kennel KAWAMO


 

BIM Unghund - Altolivello's Dibz! She’s Mine!. eier og oppdretter Rebecca Aversano, Mette Erklev

BIS BIM unghund er sponset av Kennel KAWAMO

Unghundklasse hannhund – klassen er sponset av kennel CHA’S

  1. Exc., CK           Lucky Jack Æneas
  2. Vg                   Isnesgårdens Faire Play

Unghundklasse tispe – klassen er sponset av kennel CHA’S

  1. Exc., CK           Altolivello's Dibz! She’s Mine!
  2. Vg                    Småbartenes Bee`s Knees

 

BIS Veteran - Lucky Jack Gucci, eier og oppdretter Monica Berg

BIS veteran er sponset av Kennel Terry Wawe

 

BIM Veteran - Goldsand's Isaac Newton, eier Ewa Saxentorp (SE), oppdretter M.Sandell Bark (SE)

BIS BIM veteran er sponset av Kennel Prixmo

Veteranklasse hannhund – klassen er sponset av kennel JACKS’R’US

  1. Exc., CK           Goldsand's Isaac Newton
  2. Exc., CK           Huoleton Centaurus
  3. Exc., CK           Hunter Hawk Noble Royalty

Veteranklasse tispe – klassen er sponset av kennel JACKS’R’US

  1. Exc., CK           Lucky Jack Gucci
  2. Exc., CK           Saltisgårdens Purple Haze
  3. Exc., CK           Kjennekrokens Rosemount Rose
  4. Exc., CK           Jacks'r'us Fairer Than A Fairytale

 

BIS Oppdrett - Kawamo - Kari Anne S Lundberg, Willy Andre Skoland 

BIS oppdretterklasse er sponset av kennel KNØTTELITEN

 

BIS Avl - Hunter Hawk Captain Haistings, eier og oppdretter Maria Huseby Opheim

BIS avlsklasse er sponset av kennel KAWAMO

 

BIS sportshund:    Huoleton Centaurus, eier Beate Kittilsen, oppdretter Saara Blomstedt-ijäs (FI) 

Sportshundklasse hannhund – klassen er sponset av kennel PRIXMO

  1. Huoleton Centarus

Sportshundklasse tispe – klassen er sponset av kennel PRIXMO

  1. Russling Flow

 

BIS brukshund:     Jonu's Jr Dr. King Schultz, eier Rebecca Aversano, oppdretter Federico Giovannetti

BIS brukshundklasse er sponset av kennel ALTOLIVELLO

 

BIM Sports- og brukshund: Russling Flow, eier Rebecca Aversano, oppdretter Angelica Andersson (SE)

BIS BIM brukshundklasse er sponset av kennel ALTOLIVELLO

Brukshundklasse hannhund – klassen er sponset av kennel JACK MON AMI

  1. Jonu's Jr Dr. King Schultz

Brukshundklasse tispe – klassen er sponset av kennel LUCKY JACK

  1. Russling Flow

 

Beste bevegelser: Knøtteliten's Photo Finish, eier og oppdretter Ida Teigland Trudvang, Inger-Lise Teigland, Pietro Nucera 

Klassen er sponset av kennel MIELA

 

Beste hode: Hunter Hawk Highland Queen, eier og oppdretter Maria Huseby Opheim 

Klassen er sponset av kennel MIELA

 

Barn og Hund

Vinner av Barn og Hund ble Preben med hunden Arwen. 

Klassen er sponset av kennel MARKLIVET

Deretter følger Tommy med Storm, Siri med Pin Up og Axel med Lykke. 

  1. Preben og Arwen
  2. Tommy og Storm
  3. Siri og Pin Up
  4. Axel og Lykke

 

Utdeling av hederbevis til vinnerne av Årets Jack russell terrier i ulike grener: 

Årets JRT 18 - Agility: Hunter Hawk Noble Royalty med fører Hege Bjerke Tollefsen

 

Årets JRT 18 - Spor: Prixmo's Be My Baby med fører Anna Breivik Løtvedt

 

Årets JRT 18 - Utstilling: Knøtteliten's Esme med handler Pietro Nucera

 

Årets JRT 18 - Veteran: Mahkoolma Jack Pixcy med handler Kari Anne Lundberg

 

Årets JRT 18 - Oppdrett: Lucky Jack / Monica Berg

 

Årets JRT 18 - Rallylydighet: Gläfsebo's Varg Veum med fører Alexandra Reksten - kunne dessverre ikke møte.

Postboks 90, Økern, 0508 Oslo

(+47) 97 47 49 44