Utstilling

Velkommen utstilling og valpeshow for klubbens raser

11.august 2024 på  Fredrikstad og Omeng Brukshundklubb
Evenrødveien 82, 1615 Fredrikstad.

Dommere:
Anne Livø Buvik, Norge:
Airedale terrier, Australsk terrier, Border terrier, Engelsk Toy terrier, Jack Russell terrier, Lakeland terrier, Nihon teria, Parson Russell terrier, Silky terrier, Tenterfield terrier, West Highland White terrier

Per Kristian Andersen, Norge
Bedlington terrier, Biewer terrier, Bull terrier, Fox terrier glatthåret, Fox terrier ruhåret, Miniature Bull terrier, Norfolk terrier, Norwich terrier, Sealyham terrier, Staffordshire Bull terrier, Yorkshire terrier.

Helge Kvivesen, Norge
Amerikansk naken terrier, Cairn terrier, Cesky terrier, Dandie Dinmont terrier, Irsk terrier, Irsk Glen of Imaal terrier, Irsk Softcoated Wheaten terrier, Kerry blue terrier, Manchester terrier, Rat terrier, Skotsk terrier, Skye terrier, Terrier Brasileiro, Toy Fox terrier, Welsh terrier


Frister:
Ordinær elektronisk: 11.07.2024 Manuell: 11.07.2024 Forlenget elektronisk: 21.07.2024.
Priser (1/2 avgift fra tredje hund m/samme registrerte eier, gjelder ikke valper):
Ordinær elektronisk: 400, - (valper kr 250,) Manuell: kr 450, - (valper kr 300, -
Forlenget elektronisk: kr 450, - (valper kr 300, -) Valpeklasser: 4-6 og 6-9 måneder.

Meld på via web: www.nkk.no – «Min side» eller Aktiviteter/Kalender.
F.O.M. tredje hund med samme registrerte eier betales ½ avgift. Dette gjelder ikke valper. Rabatten regnes fra og av laveste avgifter. Alle hunder som meldes på og kreves rabatt for utover hund nr.to, må meldes på i én og samme operasjon. Hunder som meldes på senere, vil ikke kunne få rabatt ved påmelding. For å oppnå rabatt, må betaling være mottatt før påmeldingsfristen utløper. Bindende påmelding.
Merk manuell betaling med eier, hundens navn, registreringsnummer og rase.

Manuell påmelding til: utstillingostfold@norskterrierklub.no
Bankkonto: 1503 17 53918. Betalingen merkes med hundens navn og registreringsnummer.
Utstillingen vil bli avholdt etter NKKs utstillingsregler.

Dessverre blir det ikke mulig å bestille plass for campingvogner/bobiler med eller uten strøm. Det er plass til campingvogner/bobiler på de samme plassene bilene parkeres på rundt det hvite huset og oppe på kunstgressbanen.

Det finnes noen stikkontakter på tomta, men det er ikke tillatt å koble seg på dem, hverken med campingvogner/bobiler eller elbil.

OBS! ALT SALG ER KONTANTFRITT KUN VIPPS: 46475

Ev. spørsmål kan sende på e-post eller rettes til Siw Mbow: e-post: siw_92@hotmail.com
tlf. 984 57 780

Velkommen til Fredrikstad og Norsk Terrier Klub avdeling Østfold

Hovedsponsor:

Royal Canine Logo

 

 

FINALERESULTATER, Utstilling 31.07.22, Navestad, Sarpsborg

BIS – BABY (4-6 mnd) dommer: Stig Arne Kjellevold

1. Jack Russel Terrier         

9506 Sunseeker Rise N Shine NO39056/22, 10/03/22, E: Gudim, Hedda,

2. Staffordshire Bull Terrier

9519 Ckstaff's Dressed Up With Goldstaff NO38678/22, 578098100785967, 03/03/22, E: Cecilie Johansen Jeppesen, Sandra Holme

3. Yorkshire Terrier

9528 House Of Anubis Peace On Earth NO36247/22, 24/02/22, E: Thomas René Andersen

4.Fox Terrier, Glatthår

9503 Twoeyes Boost Of Perfection NO38191/22, 01/03/22, E: Hilde Rognstad

 

BIS – VALP (6-9 mnd) dommer: Stig Arne Kjellevold

1. Manchester Terrier

9513 Ipancho Tsarping Z Vejriho Hnizda uregw-0001, 04/01/22, Sort/Tan E: Eva, Trond, Ada Yssen

2. Cairn Terrier

9501 Kadelly's Please Forgive Me NO32972/22, 08/01/22, E: Dag Arne Grønstad, Veslemøy Grønstad

3. Staffordshire Bull Terrier 

9526 Nightstaff Shadow Huntress NO69679/21, 578094100136280, 13/12/21, E: Jan Roger Andreassen, Melanie Andreassen

4. Miniature Bull Terrier

9515 Martial's Breed Jackal The Best NO68929/21, 578094100146304, 08/11/21, E: Ann-Cecilie Gjerset, Ann Jeanette Stenhaug Bull

 

BIS - Junior, dommer Tinna Grubbe

1. Kerry Blue Terrier

9079 NJV-22 NV-22 Shyloch Xplosive NO54098/21, 578097809311314, 26/06/21, E: Helge Kvivesen

2. Lakeland Terrier

9080 Bullstation's Underground NO49697/21, 16/05/21, E: Marius Kjos

3. Irsk Terrier

9045 Smox Inferno SE32297/2021, 01/04/21, Rød E: Elisabeth Skålberg, Sverige

4. Amerikansk Nakenterrier

9151 Elly Plump`s Polly Gray AS65255/21, 968000011434704, 06/10-21, E: Evy J Fredheim

 

BIS – BIM hund, dommer Tinna Grubbe

1. Cairn Terrier

9031 N UCH Shakristo's Ferrari Fiorano NO49560/16, 578098100553270, 17/07/16, E: Anne-Lise Frankplads, Tom Frankplads

2. Skotsk Terrier

9110 Bullstation's Summer Story NO45753/20, 23/04/20, E: Marius Kjos

3. Irsk Terrier

9045 Smox Inferno SE32297/2021, 01/04/21, Rød E: Elisabeth Skålberg, Sverige

4. Jack Russel Terrier

9055 N DK SE UCH NJV-21 NV-21 Jacks?r?us Summer Fairytale Lucas NO45369/20, 16/06/20, E: Ann Mari Nordahl

 

BIS – avl, dommer Tinna Grubbe

1. Manchester terrier

9087 C.I.B. BH NORD UCH DKV-15 X-Pected Dine Mites Sheldon Cooper NO34548/13, 578098100403187, 16/01/13, E: Ludvigsen, Silje

 

BIS – Oppdrett, dommer Tinna Grubbe

1. Manchester Terrier

9096 Tsar- Ping E: Eva Kristin Yssen, Trond Yssen

 

BIS – Veteran, dommer Agnieszka Nowak-Patyniak

1. Cairn Terrier

9018 NORD UCH NVV-22 Rottriver's We Will Rock You SE35641/2012, 17/04/12, Brindle E: Reidun Andersen

2. Engelsk Toy Terrier

9036 C.I.B. N SE DK UCH PORTOV-20 NVV-21-22 Tsar-Ping's Down Under Adelaide NO41670/13, 578094100004697, 29/04/13, E: Tanke, Anita

3. Australsk Terrier

9006 N UCH Linnearud's Queen Of Saga NO45656/11, 578077000183658, 12/05/11, Blå/Tan E: Astrid-Merete Linnerud Johansen

4. Manchester Terrier

9094 C.I.B. NORD UCH NORD V-15 KBHV-16 Tsar-Ping's Roller Coaster Sigyn NO54036/12, 578077000196252, 27/08/12, E: Eva Kristin Yssen, Trond Yssen

 

BIS dommer Agnieszka Nowak-Patyniak

1. Irsk Terrier

9044 DK W-21 NORD W-21 Smox His Majesty SE35824/2020, 11/05/20, Rød E: Elisabeth Skålberg, Sverige

2. Lakeland Terrier

9081 Bullstation's Red Raspberry NO43514/20, 17/04/20, E: Marius Kjos

3. Skotsk Terrier

9109 NORD UCH NORDIC UCH NJV-18 NV-18-19-20-21 Raglan Rainbow Republic SE50946/2017, 752093200038577, 23/07/17, E: Anne Karin Skår

4. Manchester Terrier

9092 N SE DK UCH NJV-20 Tsar-Ping's Brexit Ara NO53012/19, 01/08/19, E: Yssen, Eva Kristin,

 

 

RESULTATER FRA UTSTILLINGEN I SARPSBORG 4. AUGUST 2019
Foto: Kjersti Groseth

Best In Show
Dommer: Dodo Sandahl, Sverige

1. Skotsk terrier - NJV-18 NV-18 Raglan Rainbow Republic 
    Eier Anne Karin Skår, Haugesund, oppdretter Dan Eriksson, Sverige

2.  Airedale terrier - C.I.B. NORD SE UCH NJV-14 NORDJV-14 DKJV-14 SEJV-14 NV-15-16 Rabben's
     Quarterback

     Eier og oppdretter Halvor Sigfridstad, Arneberg

3. Lakeland terrier - Chelines Rings Of Fire
    Eier Ann og Bert Hunt, Sverige, oppdretter Alberto Velasco, Spania

4. Skye terrier - C.I.B. N SE DK FI NORDIC UCH NJV-16 NV-16-17-18 Gold Monarh Flush Royal
    Eier Trond Storsveen, Lier, oppdretter Marina N Sandler, Russland

 

Best In Show-valp
Dommer: Dodo Sandahl, Sverige

1. Lakeland terrier - Scartop Bassino
    Eier og oppdretter Ann og Bert Hunt, Sverige

2. Cesky terrier - Thundersnow Day Break
    Eier Anne-Lise Maaby, Oslo, oppdretter Mariola og Pola Dziemidowicz, Polen

3. Cairn terrier - Gelitus Masala Chai
    Eier Geir Stuldalen, Krøderen, oppdretter Geir og Lillian Stuldalen, Krøderen

4. Irish softcoated wheaten terrier - Hübinettans Charles Perrault
    Eier Margrethe Hansen, Mogreina, oppdretter Anne Hübinette, Sverige

 

Beste Junior
Dommer: Veli-Pekka Kumpumäki, Finland

1. Kerry blue terrier - Volzhskiy Arkos Run To Shyloch
    
Eier Helge Kvivesen og Irene Neuzil, oppdretter Yulia Khrustaleva, Russland

2. Lakeland terrier - Chelines Rings Of Fire
    
Eier Ann og Bert Hunt, Sverige, oppdretter Alberto Velasco, Spania

3. Airedale terrier - Rabben's Zenith
   
Eier og oppdretter Halvor Sigfridstad, Arneberg

4. Jack russell terrier - Whistlewood's Gonna B Good
   
Eier Hedda Gudim, oppdretter Elisabeth Strömberg, Sverige

 

Beste Veteran
Dommer: Veli-Pekka Kumpumäki, Finland



1. Skotsk terrier - C.I.B. NORD UCH NORDV-14 DKV-14 NV-16 Raglan Rocket Science
    Eier Anne Karin Skår, Haugesund, oppdretter Dan Eriksson, Sverige

2. Lakeland terrierC.I.B. NORD UCH KBHV-12 NV-12 Chelines Red Caridag Kenzie
    
Eier Anne Kari Dahle, Rygge, oppdretter Alberto Velasco Sanchez, Spania

3. Staffordshire bull terrier - C.I.B. NORD HR UCH Bullbraatens After Eight
   
Eier Janette Bergstrøm, Siggerud, oppdretter Espen Hermansen og Jeanette Granå, Ski

4. Minature bull terrier - INT NORD FI UCH FIJW-11 NV-17 DKVV-18 KBHV-12-18 DKV-12-15 SEV-12 NVV-18
    NORDVV-18 
Javarke Wee Martials Breed
    
Eier Ann Jeanette Stenhaug Bull, Torp, oppdretter L og J Pilkington, Storbritannia
 

Beste Oppdretterklasse
Dommer: Veli-Pekka Kumpumäki, Finland


1. Kennel Tsar-Ping - Manchester terrier

 

(+47) 97 47 49 44