Utstillingsresultater


På denne siden publiseres resultater fra norske utstillinger, samt norske hunders resultater i utlandet. 

Resultatene må sendes oss senest 14 dager etter avholdt utstilling og kun komplette resultater (gjelder norske utstillinger) med premiegrad på alle deltagende hunder aksepteres.

Resultater og bilder sendes til terrawestie@bbnett.no.

NORSKE RESULTATER: SIST OPPDATERT 14.06.2018
UTENLANDSKE RESULTATER PÅ NORSKE HUNDER VIL LIGGE NEDERST PÅ SIDEN.


 

9. JUNI 2018
BLACK & WHITE SHOW

Sted: Mule Varde i Porsgrunn
Dommer: Ruth O´Connor, Frankrike

 

FINALERESULTATER

BEST IN SHOW - TATLER TWILL (Skotte)

RESERVE BEST IN SHOW - WESTICON HIGHLAND BAGPIPER (Westie)


BEST IN SHOW - TATLER TWILL 
RESERVE BIS -  WESTICON HIGHLAND BAGPIPER

BEST IN SHOW - Valp: TERRAWESTIE VISIBLE SPIRIT (Westie)
BIM - Valp: DUNDEE KNIFE SHARP (Skotte)


BEST IN SHOW VALP - TERRAWESTIE VISIBLE SPIRIT

BEST IN SHOW - junior: DUNDEE FIGHTING HERO 
(Skotte)
BIM - junior: WENRICK’S PRUDENCE (Westie)

BEST IN SHOW-veteran: SCANWAYN’S SIRIUS BLACK (Skotte)
BIM-veteran: POCKET´S ROCKET (Skotte)

BEST IN SHOW oppdretter: KENNEL WESTICON
BIS-2 oppdretter: KENNEL TATLER
(Skotte)


BIS OPPDRETTER - KENNEL WESTICON v/Connie Krokvik

Kom-som-du-er-klasse (Hannhund)
1. SCANWAYN’S SONG OF SEVEN - Skotte
2. TERRAWESTIE TURNING POINT – Westie

Kom-som-du-er-klasse (Tispe)
1. SCANROSE’S SUPER SWEET - Westie

 

KOMPLETTE RESULTATER PÅ WESTIE:

BIR: WESTICON HIGHLAND BAGPIPER (H)

BIM: WESTICON EXTRA ETIQUETTE


BIR WESTICON HIGHLAND BAGPIPER - BIM WESTICON EXTRA ETIQUETTE


BESTE HANNHUNDKLASSE
1 WESTICON HIGHLAND BAGPIPER

2 KRISWESTIN VICTORIOUS

3 HOPECHARM HANKY PANKY

4 WESTICON IN THE MOMENT


Åpen klasse

1 WESTICON IN THE MOMENT

2 SWEET WESTIE´S BIG BOSS

3 LUCKY TICKET SUPER AGENT


Champion

1 WESTICON HIGHLAND BAGPIPER

2 KRISWESTIN VICTORIOUS

3 HOPECHARM HANKY PANKY

4 SWEET WESTIE’S AMADO ANDRES


Veteran klasse
1 KRISWESTIN KEEP GLEAMING
 

BESTE TISPEKLASSE
1 WESTICON EXTRA ETIQUETTE

2 WESTICON INDEED I AM

3 WENRICK´S PRUDENCE

4 PASTORALÉ NOVA HONEY-HONEY


Junior klasse

1 WENRICK´S PRUDENCE

2 PASTORALÉ NOVA HONEY-HONEY

3 TERRAWESTIE UNIQUE SPIRIT
 

Championklasse

1 WESTICON EXTRA ETIQUETTE

2 WESTICON INDEED I AM

3 JAZZING SALTY LIPS

4 SWEET WESTIE´S BRIGHT AND SHINE

Ikke plassert:
SWEET WESTIE`S AMADO ALEECE
WAIT AND SEE DE NEW GRYFFINDOR


Veteranklasse

1 BELLEVUE SPIRIT DREAMER

2 TERRAWESTIE TINTAMARRE

Takk til Peter Hewitt for utarbeidelse av resultatene.

03.06.2018 TERRIERSPESIALEN i Mjøndalen
Rasedommer: David Winsley UK
Bis dommer: Angel Sotoca Santos ESP
4 hanner, 3 tisper & 1 valp

Beste hannhundklasse
1 Westicon In The Moment CERT-BIR-NY NORSK CHAMPION
2 Kriswestin Victorious
3 Kriswestin Yessman Res.CERT-BIR JUNIOR
4 Hopecharm Hanky Panky

Beste tispeklasse
1 Jazzing Salty Lips BIM
2 Wenrick`s Prudence CERT-BIM JUNIOR
3 Terrawestie Tintamarre BIR VETERAN

Beste valp
1 Terrawestie Visible Spirit BIR-BIS 2

Komplette resultat

Juniorklasse hannhund
1 Kriswestin Yessman Excellent CK

Åpenklasse hannhund
1 Westicon In The Moment Excellent CK

Championklasse hannhund
1 Kriswestin Victorious Excellent CK
2 Hopecharm Hanky Panky Excellent CK

Juniorklasse tispe
1 Wenrick`s Prudence Excellent CK

Championklasse tispe
1 Jazzing Salty Lips Excellent CK

Veteranklasse tispe
1 Terrawestie Tintamarre Excellent CK

Valpeklasse 4-6 mnd.
1 Terrawestie Visible Spirit HP


       BIR Westicon In The Moment - BIM Jazzing Salty Lips


                        BIS 2 valp Terrawestie Visible Spirit

 

02.06.2018 NKK NORDIC SHOW Sandefjord
Dommer: Henrik Johanson SE
3 hanner og 3 tisper
RESULTATER FRA DOGWEB

Beste tispeklasse
1 Jazzing Salty Lips NORD CERT-BIR
2 Wenrick`s Prudence CERT-Res.NORD CERT

Beste hannhundklasse
1 Kriswestin Victorious NORD CERT-BIM
 

Komplette resultater

Juniorklasse hannhund
1 Kriswestin Yessman Excellent

Åpenklasse hannhund
1 Lucky Ticket Super Agent Excellent

Juniorklasse tispe
1 Wenrick`s Prudence Excellent CK
2 Pastoralè Nova Honey-Honey Excellent

Championklasse tispe
1 Jazzing Salty Lips Excellent CK


              BIM Kriswestin Victorious - BIR Jazzing Salty Lips

 

27.05.2018 Narvik Trekk- og Brukshundklubb
Dommer: Veli-Pekka Kumpimàki, FI
1 hannhund
RESULTATER FRA DOGWEB

Beste hannhundklasse
Who`s Bottoms Up BIR

Komplett resultat

Junior hannhundklasse
1 Who`s Bottoms Up Excellent CK

 

27.05.2018 Sør-Rogaland Brukshundklubb Orre
Dommer: Zeljko Galic, SB
1 hannhund
RESULTATER FRA DOGWEB

Beste hannhundklasse
Mar-Kri`s Flexi Freddy CERT-BIR

Komplett resultat

Juniorklasse hannhund
1 Mar-Kri`s Flexi Freddy Excellent CK

 

26.05.2018 Norsk Berner Sennenhundklubb Narvik
Dommer: Jos De Cuyper, NL
1 hannhund
RESULTATER FRA DOGWEB

Beste hannhundklasse
Who`s Bottoms Up BIR

Komplett resultat

Junior hannhundklasse
1 Who`s Bottoms Up Excellent CK

 

26.05.2018 Orkdal Hundeklubb
Dommer: John Muldoon, Irland
1 hann & 3 tisper
RESULTATER FRA DOGWEB

Beste hannhundklasse
1 Sweet Westie`s Big Boss CERT BIR

Beste tispeklasse
1 Sweet Westie`s Bright And Shine BIM
2 Sweet Westie`s Amado Aleece
3 Sweet Westie`s Bright Star

Komplette resultat

Åpenklasse hanner
1 Sweet Westie`s Big Boss Excellent CK

Åpenklasse tisper
1 Sweet Westie`s Bright Star Excellent CK

Championklasse tisper
1 Sweet Westie`s Bright And Shine Excellent CK
2 Sweet Westie`s Amado Aleece Excellent CK

 

05.05.2018 NKK NORDIC SHOW Ålesund
Dommer: Cindy Pettersson, Sverige
3 hanner & 1 tispe

Beste hannhundklasse
1 Kriswestin Victorious Nord CERT BIR
2 Hopecharm Hanky Panky Res. Nord CERT

Komplette resultat

Åpenklasse hannhund
1 Bradob`s Yggdrasil Very Good

Championklasse hannhund
1 Kriswestin Victorious Nord Excellent CK
2 Hopecharm Hanky Panky Excellent CK

Åpenklasse tispe
1 Scanrose`s Electravia Very Good
 

28.04.2018 Surnadal og Rindal Hundeklubb
Dommer: Saija Juutilainen, Finland
1 tispe

Beste tispeklasse
1 Sweet Westie`s Bright And Shine CERT BIR

Komplett resultat

Åpenklasse tispe
1 1 Sweet Westie`s Bright And Shine Excellent CK

 

15.04.2018 Norsk Miniatyrhundklubb Nordkjosbotn
Dommer: Colette Muldoon, Irland
1 hannhund

Beste hannhund
1 Who`s Bottoms Up CERT BIR

Komplett resultat

Juniorklasse hannhund
1 Who`s Bottoms Excellent CK

 

14.04.2018 Norsk Miniatyrhundklubb Nordkjosbotn
Dommer: John Muldoon, Irland
1 hannhund

Beste hannhund
1 Who`s Bottoms Up CERT BIR

Komplett resultat

Juniorklasse hannhund
1 Who`s Bottoms Excellent CK


08.04.2018 NKK NORDISK Bergen
Dommer: Anthony Kelly, Irland
2 hanner & 1 tispe

Beste hannhundklasse
1 Hopecharm Hanky Panky NORD CERT BIR
2 Sweet Westie`s Amado Andres Res.NORD CERT

Beste tispeklasse
1 Terrawestie Unique Spirit CERT NORD CERT BIM

Komplette resultat

Championklasse hanner
1 Hopecharm Hanky Panky Excellent CK
2 Sweet Westie`s Amado Andres Excellent CK

Juniorklasse tispe
1 Terrawestie Unique Spirit Excellent CK

 

01.04.2018 Klubben for Gårds- og Fjellhunder, Dal
Dommer: Carlos Salas Melero, Spania/BIS-dommer: Sylviane Tompousky, Frankrike
2 hanner & 1 tispe

Beste hannhundklasse
1 Kriswestin Victorious BIR
2 Kriswestin Yessman CERT BIR JUNIOR & BIS 4 JUNIOR

Beste tispeklasse
1 Westieøyen Chanel Ziva CERT BIM

Komplette resultat

Juniorklasse hanner
1 Kriswestin Yessman Excellent CK

Championklasse hanner
1 Kriswestin Victorious Excellent CK

Juniorklasse tispe
1 Westieøyen Chanel Ziva Excellent CK
 

24.03.2018 Norsk Miniatyrhundklubb Varhaug
Dommer: Benny Blid Von Schedvin, Sverige
1 hann & 1 tispe

Ingen BIR

Komplette resultat

Juniorklasse hannhund
1 Mar-Kri`s Flexi Freddy Excellent

Juniorklasse tispe
 Mar-Kri`s Fancy Fia 0
 

18.03.2018 NKK INT Kristiansand
Dommer: Hans-Erhard Grûttner, Tyskland
2 hanner & 1 tispe

Beste hannhundklasse
1 Kriswestin Victorious CACIB BIR

Beste tispeklasse
1 Wait And See De New Gryffindor CERT CACIB BIM & NY NORSK CHAMPION


Komplette resultat

Juniorklasse hannhund
1 Mar-Kri`s Flexi Freddy Excellent

Championklasse hannhund
1 Kriswestin Victorious Excellent CK

Åpenklasse tispe
1 Wait And See De New Gryffindor Excellent CK
 

17.03.2018 NTK avd. Agder
Dommer: Helge Kvivesen, Norge
1 hann & 1 tispe

Beste tispe
1 Wait And See De New Gryffindor Excellent CERT BIR

Komplette resultater

Junior hannhund
1 Mar-Kri`s Flexi Freddy Excellent

Åpenklasse tispe
1 Wait And See De New Gryffindor Excellent CK

 

04.03.2018 Norsk Miniatyrhund Klubb, Dal
Dommer: Veli-Pekka Kumpumaki, Finland
2 hannhunder

Beste hannhundklasse
1 Kriswestin Victorious BIR
2 Lucky Ticket Super Agent  CERT

Komplette resultat
Åpenklasse hannhund

1 Lucky Ticket Super Agent Excellent CK

Championklasse hannhund

1 Kriswestin Victorius Excellent CK

 

03.03.2018 Norsk Miniatyrhund Klubb, Dal
Dommer: Anne Live Buvik, Norge
1 hannhund

Kriswestin Victorious BIR BIG 3

 

17.02.2018 NKK NORDIC SHOW Bø i Telemark
Dommer: Martin Phillips, England
4 hanner & 2 tisper

Beste hannhundklasse
1 Kriswestin Victorious NORD CERT, BIM
2 Hopecharm Hanky Panky Res.NORD CERT

Beste Tispeklasse
1 Jazzing Salty Lips CERT, NORD CERT, BIR, NY NORSK CHAMPION
2 Terrawestie Team Surprice Res.NORD CERT

Komplette resultat:

Åpenklasse hanner
1 Lucky Ticket Super Agent Excellent

Championklasse hanner
1 Kriswestin Victorious Excellent CK
2 Hopecharm Hanky Panky Excellent CK
3 Sweet Westie`s Amado Andres Excellent

Åpenklasse tisper
1 Jazzing Salty Lips Excellent CK

Campionklasse tisper
1 Terrawestie Team Surprice  Excellent CK


10.02.2018 Ølen-Etne-Vindafjord Hundeklubb
Dommer: Colette Muldoon, Irland
2 tisper

Beste tispeklasse
1 Terrawestie Unique Spirit CERT BIR
2 Terrawestie Team Surprice

Komplette resultat:

Juniorklasse tispe
1 Terrawestie Unique Spirit Excellent CK

Championklasse tispe
1 Terrawestie Team Surprice Excellent CK


13.01.2018 Sandefjord Hundeklubb
Dommer: Antonio De Lorenzo, Norge
1 hann & 1 tispe

Ingen BIR.

Komplette resultat:

Åpenklasse hanner
1 Lucky Ticket Super Agent Excellent

Åpenklasse tisper
1 Jazzing Salty Lips Excellent

 

28.12.2017 Romjulsutstillingen på Dal
Dommer: Frank Kane UK
3 hanner, 1 tispe & 1 valp

Beste hannhundklasse
1 Kriswestin Victorious BIR
2 Hopecharm Hanky Panky CERT, NY NORSK, SVENSK & DANSK CHAMPION
3 Westicon In The Moment

Beste tispeklasse
1 Westieøyen Back For More BIM, NY NORSK CHAMPION

Valp 6-9 mnd
1 Kriswestin Yessman BIR & BIG 2

Komplette resultater

Åpenklasse hanner
1 Hopecharm Hanky Panky Excellent CK
2 Westicon In The Moment Excellent CK

Championklasse hanner
1 Kriswestin Victorious Excellent CK

Åpenklasse tisper
1 Westieøyen Back For More Excellent CK

 

 

Postboks 90, Økern, 0508 Oslo

(+47) 97 47 49 44