Utstillingsresultater

 

 


På denne siden publiseres resultater fra norske utstillinger, samt norske hunders resultater i utlandet. 

Resultatene må sendes oss senest 14 dager etter avholdt utstilling og kun komplette resultater (gjelder norske utstillinger) med premiegrad på alle deltagende hunder aksepteres.

Resultater og bilder sendes til terrawestie@bbnett.no.

NORSKE RESULTATER: SIST OPPDATERT 06.09.2018
UTENLANDSKE RESULTATER PÅ NORSKE HUNDER VIL LIGGE NEDERST PÅ SIDEN.


 

18.08.2018 NKK INT Lillehammer
pr. 06.09. har NKK registrert feile resultater på utstillingen.

 

05.08.2018 Norsk Terrier Klub, Sarpsborg
pr. 06.09. har NKK registrert feile resultater på utstillingen.

 

04.08.2018 NKK Fauske
pr. 06.09. har NKK registrert feile resultater på utstillingen.

 

29.07.2018 Karmøy Hundeklubb
Dommer: Panos Demetriou
2 hanner og 1 tispe

Beste hannhundklasse
1 Sweet Westie`s Amado Andres BIR

Beste tispeklasse
1 Terrawestie Unique Spirit BIM BIR JR.

Komplette resutater
Åpenklasse hanner
1 Louis Van Tinsdal Excellent 

Championklasse hanner
1 Sweet Westie`s Amado Andres Excellent CK

Juniorklasse tisper
1 Terrawestie Unique Spirit Excellent CK

 

28.07.2018 Karmøy Hundeklubb
Dommer: Inga Siil
2 hanner og 1 tispe

Beste hannhundklasse
1 Sweet Westie`s Amado Andres BIR
2 Louis Van Tinsdal CERT

Beste tispeklasse
1 Terrawestie Unique Spirit BIM

Komplette resutater
Åpenklasse hanner
1 Louis Van Tinsdal Excellent CK

Championklasse hanner
1 Sweet Westie`s Amado Andres Excellent CK

Juniorklasse tisper
1 Terrawestie Unique Spirit Excellent CK

 

14.07.2018 Norsk Eurasierklub Vålerbanen
Dommer: Margret Môller-Sieber, Tyskland
1 tispe

Beste tispeklasse
1 JK Westieøyen Chanel Ziva CERT - BIR

 

01.07.2018 NKK INT Trondheim
Dommer: Virginia Lyne, Canada
2 hanner og 3 tisper

Beste hannhundklasse
1 Kriswestin Victorious CACIB - BIR
2 Bocans Blade CERT - R.CACIB 

Beste tispeklasse
1 Sweet Westie`s Bright Star CERT - CACIB - BIM
Sweet Westie`s Bright And Shine R.CACIB

Komplette resultat

Championklasse hannhund
1 Kriswestin Victorious Excellent CK
2 Bocans Blade Excellent CK

Åpenklasse tispe
1 Sweet Westie`s Bright Star Excellent CK
2 Scanrose`s Electravia Excellent

Championklasse tispe
Sweet Westie`s Bright And Shine Excellent CK

 

30.06.2018 Norsk Terrierklub avd Trøndelag
Dommer: Cindy Pettersson, Sverige
1 hann og 1 tispe

Beste hannhundklasse
1 CK Kriswestin Victorious BIR

Beste tispeklasse
1 AK Scanrose`s Electravia CERT - BIM


17.06.2018 NKK INT Tromsø
Dommer: Saija Juutiilainen, Finland
6 hanner og 5 tisper

Beste hannhundklasse
1 Who`s Bottoms Up CERT - BIR
2 Primos Joe Hill R.CERT - CACIB
3 Alppilaakson Daisy Duck`s Dewey R.CACIB
4 White Twinkles Golden Casanova

Beste tispeklasse
1 Primos Just Around The Corner CACIB - BIM
2 Werweise`s Yours Sincerly CERT
3 Wils Weasel`s Beloved Queen R.CACIB
4 White Twinkles Golden Camellia

Komplette resultat

Juniorklasse hannhund
1 Who`s Bottoms Up Excellent CK

Åpenklasse hannhund
Alppilaakson Daisy Duck`s Dewey Excellent CK
2 Mine Luck Will Be Lucky Guy Excellent CK
Cairwest King Knowhow Keagan Excellent

Championklasse hannhund
1 Primos Joe Hill Excellent CK
White Twinkles Golden Casanova Excellent CK


Juniorklasse tispe
Werweise`s Yours Sincerly Excellent CK

Championklasse tispe
Primos Just Around The Corner Excellent CK
2 Wils Weasel`s Beloved Queen Excellent CK
3 White Twinkles Golden Camellia Excellent CK
4 Alppilaakson Highland Harriet Excellent 

 

 

16.06.2018 Tromsø Hundeklubb
Dommer: Anne Klaas, Nederland
2 hanner

Beste hannhundklasse
1  Who`s Bottoms Up  BIR
2 Cairwest King Knowhow Keagan CERT

Komplette resultat

Juniorklasse hannhund
Who`s Bottoms Up Excellent CK

Åpenklasse hannhund
1 Cairwest King Knowhow Keagan Excellent CK

 

9. JUNI 2018
BLACK & WHITE SHOW

Sted: Mule Varde i Porsgrunn
Dommer: Ruth O´Connor, Frankrike

 

FINALERESULTATER

BEST IN SHOW - TATLER TWILL (Skotte)

RESERVE BEST IN SHOW - WESTICON HIGHLAND BAGPIPER (Westie)


BEST IN SHOW - TATLER TWILL 
RESERVE BIS -  WESTICON HIGHLAND BAGPIPER

BEST IN SHOW - Valp: TERRAWESTIE VISIBLE SPIRIT (Westie)
BIM - Valp: DUNDEE KNIFE SHARP (Skotte)


BEST IN SHOW VALP - TERRAWESTIE VISIBLE SPIRIT

BEST IN SHOW - junior: DUNDEE FIGHTING HERO 
(Skotte)
BIM - junior: WENRICK’S PRUDENCE (Westie)

BEST IN SHOW-veteran: SCANWAYN’S SIRIUS BLACK (Skotte)
BIM-veteran: POCKET´S ROCKET (Skotte)

BEST IN SHOW oppdretter: KENNEL WESTICON
BIS-2 oppdretter: KENNEL TATLER
(Skotte)


BIS OPPDRETTER - KENNEL WESTICON v/Connie Krokvik

Kom-som-du-er-klasse (Hannhund)
1. SCANWAYN’S SONG OF SEVEN - Skotte
2. TERRAWESTIE TURNING POINT – Westie

Kom-som-du-er-klasse (Tispe)
1. SCANROSE’S SUPER SWEET - Westie

 

KOMPLETTE RESULTATER PÅ WESTIE:

BIR: WESTICON HIGHLAND BAGPIPER (H)

BIM: WESTICON EXTRA ETIQUETTE


BIR WESTICON HIGHLAND BAGPIPER - BIM WESTICON EXTRA ETIQUETTE


BESTE HANNHUNDKLASSE
1 WESTICON HIGHLAND BAGPIPER

2 KRISWESTIN VICTORIOUS

3 HOPECHARM HANKY PANKY

4 WESTICON IN THE MOMENT


Åpen klasse

1 WESTICON IN THE MOMENT

2 SWEET WESTIE´S BIG BOSS

3 LUCKY TICKET SUPER AGENT


Champion

1 WESTICON HIGHLAND BAGPIPER

2 KRISWESTIN VICTORIOUS

3 HOPECHARM HANKY PANKY

4 SWEET WESTIE’S AMADO ANDRES


Veteran klasse
1 KRISWESTIN KEEP GLEAMING
 

BESTE TISPEKLASSE
1 WESTICON EXTRA ETIQUETTE

2 WESTICON INDEED I AM

3 WENRICK´S PRUDENCE

4 PASTORALÉ NOVA HONEY-HONEY


Junior klasse

1 WENRICK´S PRUDENCE

2 PASTORALÉ NOVA HONEY-HONEY

3 TERRAWESTIE UNIQUE SPIRIT
 

Championklasse

1 WESTICON EXTRA ETIQUETTE

2 WESTICON INDEED I AM

3 JAZZING SALTY LIPS

4 SWEET WESTIE´S BRIGHT AND SHINE

Ikke plassert:
SWEET WESTIE`S AMADO ALEECE
WAIT AND SEE DE NEW GRYFFINDOR


Veteranklasse

1 BELLEVUE SPIRIT DREAMER

2 TERRAWESTIE TINTAMARRE

Takk til Peter Hewitt for utarbeidelse av resultatene.

03.06.2018 TERRIERSPESIALEN i Mjøndalen
Rasedommer: David Winsley UK
Bis dommer: Angel Sotoca Santos ESP
4 hanner, 3 tisper & 1 valp

Beste hannhundklasse
1 Westicon In The Moment CERT-BIR-NY NORSK CHAMPION
2 Kriswestin Victorious
3 Kriswestin Yessman Res.CERT-BIR JUNIOR
4 Hopecharm Hanky Panky

Beste tispeklasse
1 Jazzing Salty Lips BIM
2 Wenrick`s Prudence CERT-BIM JUNIOR
3 Terrawestie Tintamarre BIR VETERAN

Beste valp
1 Terrawestie Visible Spirit BIR-BIS 2

Komplette resultat

Juniorklasse hannhund
1 Kriswestin Yessman Excellent CK

Åpenklasse hannhund
1 Westicon In The Moment Excellent CK

Championklasse hannhund
1 Kriswestin Victorious Excellent CK
2 Hopecharm Hanky Panky Excellent CK

Juniorklasse tispe
1 Wenrick`s Prudence Excellent CK

Championklasse tispe
1 Jazzing Salty Lips Excellent CK

Veteranklasse tispe
1 Terrawestie Tintamarre Excellent CK

Valpeklasse 4-6 mnd.
1 Terrawestie Visible Spirit HP


       BIR Westicon In The Moment - BIM Jazzing Salty Lips


                        BIS 2 valp Terrawestie Visible Spirit

 

02.06.2018 NKK NORDIC SHOW Sandefjord
Dommer: Henrik Johanson SE
3 hanner og 3 tisper
RESULTATER FRA DOGWEB

Beste tispeklasse
1 Jazzing Salty Lips NORD CERT-BIR
2 Wenrick`s Prudence CERT-Res.NORD CERT

Beste hannhundklasse
1 Kriswestin Victorious NORD CERT-BIM
 

Komplette resultater

Juniorklasse hannhund
1 Kriswestin Yessman Excellent

Åpenklasse hannhund
1 Lucky Ticket Super Agent Excellent

Juniorklasse tispe
1 Wenrick`s Prudence Excellent CK
2 Pastoralè Nova Honey-Honey Excellent

Championklasse tispe
1 Jazzing Salty Lips Excellent CK


              BIM Kriswestin Victorious - BIR Jazzing Salty Lips

 

27.05.2018 Narvik Trekk- og Brukshundklubb
Dommer: Veli-Pekka Kumpimàki, FI
1 hannhund
RESULTATER FRA DOGWEB

Beste hannhundklasse
Who`s Bottoms Up BIR

Komplett resultat

Junior hannhundklasse
1 Who`s Bottoms Up Excellent CK

 

27.05.2018 Sør-Rogaland Brukshundklubb Orre
Dommer: Zeljko Galic, SB
1 hannhund
RESULTATER FRA DOGWEB

Beste hannhundklasse
Mar-Kri`s Flexi Freddy CERT-BIR

Komplett resultat

Juniorklasse hannhund
1 Mar-Kri`s Flexi Freddy Excellent CK

 

26.05.2018 Norsk Berner Sennenhundklubb Narvik
Dommer: Jos De Cuyper, NL
1 hannhund
RESULTATER FRA DOGWEB

Beste hannhundklasse
Who`s Bottoms Up BIR

Komplett resultat

Junior hannhundklasse
1 Who`s Bottoms Up Excellent CK

 

26.05.2018 Orkdal Hundeklubb
Dommer: John Muldoon, Irland
1 hann & 3 tisper
RESULTATER FRA DOGWEB

Beste hannhundklasse
1 Sweet Westie`s Big Boss CERT BIR

Beste tispeklasse
1 Sweet Westie`s Bright And Shine BIM
2 Sweet Westie`s Amado Aleece
3 Sweet Westie`s Bright Star

Komplette resultat

Åpenklasse hanner
1 Sweet Westie`s Big Boss Excellent CK

Åpenklasse tisper
1 Sweet Westie`s Bright Star Excellent CK

Championklasse tisper
1 Sweet Westie`s Bright And Shine Excellent CK
2 Sweet Westie`s Amado Aleece Excellent CK

 

05.05.2018 NKK NORDIC SHOW Ålesund
Dommer: Cindy Pettersson, Sverige
3 hanner & 1 tispe

Beste hannhundklasse
1 Kriswestin Victorious Nord CERT BIR
2 Hopecharm Hanky Panky Res. Nord CERT

Komplette resultat

Åpenklasse hannhund
1 Bradob`s Yggdrasil Very Good

Championklasse hannhund
1 Kriswestin Victorious Nord Excellent CK
2 Hopecharm Hanky Panky Excellent CK

Åpenklasse tispe
1 Scanrose`s Electravia Very Good
 

28.04.2018 Surnadal og Rindal Hundeklubb
Dommer: Saija Juutilainen, Finland
1 tispe

Beste tispeklasse
1 Sweet Westie`s Bright And Shine CERT BIR

Komplett resultat

Åpenklasse tispe
1 1 Sweet Westie`s Bright And Shine Excellent CK

 

15.04.2018 Norsk Miniatyrhundklubb Nordkjosbotn
Dommer: Colette Muldoon, Irland
1 hannhund

Beste hannhund
1 Who`s Bottoms Up CERT BIR

Komplett resultat

Juniorklasse hannhund
1 Who`s Bottoms Excellent CK

 

14.04.2018 Norsk Miniatyrhundklubb Nordkjosbotn
Dommer: John Muldoon, Irland
1 hannhund

Beste hannhund
1 Who`s Bottoms Up CERT BIR

Komplett resultat

Juniorklasse hannhund
1 Who`s Bottoms Excellent CK


08.04.2018 NKK NORDISK Bergen
Dommer: Anthony Kelly, Irland
2 hanner & 1 tispe

Beste hannhundklasse
1 Hopecharm Hanky Panky NORD CERT BIR
2 Sweet Westie`s Amado Andres Res.NORD CERT

Beste tispeklasse
1 Terrawestie Unique Spirit CERT NORD CERT BIM

Komplette resultat

Championklasse hanner
1 Hopecharm Hanky Panky Excellent CK
2 Sweet Westie`s Amado Andres Excellent CK

Juniorklasse tispe
1 Terrawestie Unique Spirit Excellent CK

 

01.04.2018 Klubben for Gårds- og Fjellhunder, Dal
Dommer: Carlos Salas Melero, Spania/BIS-dommer: Sylviane Tompousky, Frankrike
2 hanner & 1 tispe

Beste hannhundklasse
1 Kriswestin Victorious BIR
2 Kriswestin Yessman CERT BIR JUNIOR & BIS 4 JUNIOR

Beste tispeklasse
1 Westieøyen Chanel Ziva CERT BIM

Komplette resultat

Juniorklasse hanner
1 Kriswestin Yessman Excellent CK

Championklasse hanner
1 Kriswestin Victorious Excellent CK

Juniorklasse tispe
1 Westieøyen Chanel Ziva Excellent CK
 

24.03.2018 Norsk Miniatyrhundklubb Varhaug
Dommer: Benny Blid Von Schedvin, Sverige
1 hann & 1 tispe

Ingen BIR

Komplette resultat

Juniorklasse hannhund
1 Mar-Kri`s Flexi Freddy Excellent

Juniorklasse tispe
 Mar-Kri`s Fancy Fia 0
 

18.03.2018 NKK INT Kristiansand
Dommer: Hans-Erhard Grûttner, Tyskland
2 hanner & 1 tispe

Beste hannhundklasse
1 Kriswestin Victorious CACIB BIR

Beste tispeklasse
1 Wait And See De New Gryffindor CERT CACIB BIM & NY NORSK CHAMPION


Komplette resultat

Juniorklasse hannhund
1 Mar-Kri`s Flexi Freddy Excellent

Championklasse hannhund
1 Kriswestin Victorious Excellent CK

Åpenklasse tispe
1 Wait And See De New Gryffindor Excellent CK
 

17.03.2018 NTK avd. Agder
Dommer: Helge Kvivesen, Norge
1 hann & 1 tispe

Beste tispe
1 Wait And See De New Gryffindor Excellent CERT BIR

Komplette resultater

Junior hannhund
1 Mar-Kri`s Flexi Freddy Excellent

Åpenklasse tispe
1 Wait And See De New Gryffindor Excellent CK

 

04.03.2018 Norsk Miniatyrhund Klubb, Dal
Dommer: Veli-Pekka Kumpumaki, Finland
2 hannhunder

Beste hannhundklasse
1 Kriswestin Victorious BIR
2 Lucky Ticket Super Agent  CERT

Komplette resultat
Åpenklasse hannhund

1 Lucky Ticket Super Agent Excellent CK

Championklasse hannhund

1 Kriswestin Victorius Excellent CK

 

03.03.2018 Norsk Miniatyrhund Klubb, Dal
Dommer: Anne Live Buvik, Norge
1 hannhund

Kriswestin Victorious BIR BIG 3

 

17.02.2018 NKK NORDIC SHOW Bø i Telemark
Dommer: Martin Phillips, England
4 hanner & 2 tisper

Beste hannhundklasse
1 Kriswestin Victorious NORD CERT, BIM
2 Hopecharm Hanky Panky Res.NORD CERT

Beste Tispeklasse
1 Jazzing Salty Lips CERT, NORD CERT, BIR, NY NORSK CHAMPION
2 Terrawestie Team Surprice Res.NORD CERT

Komplette resultat:

Åpenklasse hanner
1 Lucky Ticket Super Agent Excellent

Championklasse hanner
1 Kriswestin Victorious Excellent CK
2 Hopecharm Hanky Panky Excellent CK
3 Sweet Westie`s Amado Andres Excellent

Åpenklasse tisper
1 Jazzing Salty Lips Excellent CK

Campionklasse tisper
1 Terrawestie Team Surprice  Excellent CK


10.02.2018 Ølen-Etne-Vindafjord Hundeklubb
Dommer: Colette Muldoon, Irland
2 tisper

Beste tispeklasse
1 Terrawestie Unique Spirit CERT BIR
2 Terrawestie Team Surprice

Komplette resultat:

Juniorklasse tispe
1 Terrawestie Unique Spirit Excellent CK

Championklasse tispe
1 Terrawestie Team Surprice Excellent CK


13.01.2018 Sandefjord Hundeklubb
Dommer: Antonio De Lorenzo, Norge
1 hann & 1 tispe

Ingen BIR.

Komplette resultat:

Åpenklasse hanner
1 Lucky Ticket Super Agent Excellent

Åpenklasse tisper
1 Jazzing Salty Lips Excellent

 

28.12.2017 Romjulsutstillingen på Dal
Dommer: Frank Kane UK
3 hanner, 1 tispe & 1 valp

Beste hannhundklasse
1 Kriswestin Victorious BIR
2 Hopecharm Hanky Panky CERT, NY NORSK, SVENSK & DANSK CHAMPION
3 Westicon In The Moment

Beste tispeklasse
1 Westieøyen Back For More BIM, NY NORSK CHAMPION

Valp 6-9 mnd
1 Kriswestin Yessman BIR & BIG 2

Komplette resultater

Åpenklasse hanner
1 Hopecharm Hanky Panky Excellent CK
2 Westicon In The Moment Excellent CK

Championklasse hanner
1 Kriswestin Victorious Excellent CK

Åpenklasse tisper
1 Westieøyen Back For More Excellent CK

 

 

Postboks 90, Økern, 0508 Oslo

(+47) 97 47 49 44